Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2023

NAKA si posvietila na korupciu na STK-čke, obvinila zatiaľ sedem osôbNárodná kriminálna agentúra vo štvrtok vykonáva akciu Technik týkajúcu sa korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s výkonom technických kontrol ...Zdieľať
technicka kontrola 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra vo štvrtok vykonáva akciu Technik týkajúcu sa korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s výkonom technických kontrol (STK) a emisných kontrol (EK) pracovníkmi kontrolnej stanice STK v Žarnovici.


Ako Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil pracovníka STK za zločin prijímania úplatku a šesť osôb z prečinu podplácania.

„Vyšetrované skutky sa týkajú vykonania kontrol na rôznych typoch motorových vozidiel, kde pracovník STK prijímal úplatky vo výške od 20 eur do 200 eur za vystavenie potrebných osvedčení o absolvovaní STK napriek tomu, že vozidlá nespĺňali potrebné technické parametre," uviedla polícia.

Doplnila, že zároveň v rámci vykonávanej akcie dokumentujú obdobnú korupčnú trestnú činnosť, z ktorej sú podozrivé aj ďalšie osoby, a to jednak užívatelia vozidiel, ako aj ďalší pracovníci STK.


Zdroj: SITA.sk - NAKA si posvietila na korupciu na STK-čke, obvinila zatiaľ sedem osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky klesol, priemerná suma dosiahla viac ako 500 eur
<< predchádzajúci článok
Nemecká ekonomika upadla do recesie, export tovarov však vzrástol