Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. augusta 2020

NASA predstavila nový motor do lietadla X-59, stroj vraj bude schopný prekročiť rýchlosť zvukuAmerický Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) predstavil nový prúdový motor do lietadla X-59. Očakáva sa, že ...Zdieľať
lietadlo x 59 676x341 29.8.2020  - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) predstavil nový prúdový motor do lietadla X-59. Očakáva sa, že stroj prekročí rýchlosť zvuku. Bude lietať rýchlosťou 1600 km/h v nadmorskej výške 17 km.

Obrovský míľnik pri konštrukcii X-59Tvorcom motora je spoločnosť General Electric. Má dĺžku takmer štyri metre a váži 10 ton.

"Dodanie motora od spoločnosti General Electric je ďalším vzrušujúcim momentom a obrovským míľnikom pri konštrukcii modelu X-59. Už sa tešíme na prvé vzlietnutie lietadla," povedal Raymond Castner z NASA.

Lietadlo X-59 ešte čakajú skúšky


Lietadlo X-59 má byť pripravené na prvé skúšky v polovici budúceho roka. Počas letov nad mestami bude NASA skúmať zvukovú stopu lietadla, pričom názory obyvateľov na vyvinutú technológiu zašle NASA regulačnému úradu, ktorý následne rozhodne, či X-59 bude môcť lietať.

Za konštrukciu lietadla je zodpovedná americká spoločnosť Lockheed Martin, ktorá dostala od NASA na realizáciu projektu 250 miliónov dolárov.


Zdroj: Webnoviny.sk - NASA predstavila nový motor do lietadla X-59, stroj vraj bude schopný prekročiť rýchlosť zvuku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaštieľ v Modre prechádza komplexnou rekonštrukciou, práce by mali dokončiť v roku 2021
<< predchádzajúci článok
Najstarší manželský pár na svete žije v Ekvádore, dvojica má spolu 214 rokov (video)

NASA predstavila nový motor do lietadla X-59, stroj vraj bude schopný prekročiť rýchlosť zvuku - diskusné fórum čitateľov