Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. januára 2023

Nemecko vylúčilo poslanie stíhačiek Ukrajine, NATO nie je vo vojne s Ruskom a „nedovolí takúto eskaláciu“, povedal ScholzNemecký kancelár Olaf Scholz vylúčil poslanie stíhačiek Ukrajine. V rozhovore pre noviny Tagesspiegel povedal, že sa sústreďuje na dodanie tankov Leopard 2 nemeckej výroby, ...Zdieľať
germany_britain_queen_59397 94b0ae27f3b044ada7a066f964012a65 676x440 30.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz vylúčil poslanie stíhačiek Ukrajine. V rozhovore pre noviny Tagesspiegel povedal, že sa sústreďuje na dodanie tankov Leopard 2 nemeckej výroby, ktorých poslanie schválil Berlín minulý týždeň.

Ukrajina požiadala „koalíciu stíhačiek“


Skutočnosť, že sme sa len teraz rozhodli a už sa v Nemecku rozprúdila ďalšia debata, sa zdá byť ľahkovážna,“ cituje predsedu nemeckej vlády spravodajský portál BBC.

Nemecko v stredu oznámilo, že poskytne Ukrajine 14 tankov Leopard 2 a schváli žiadosti ďalších krajín. Následne aj Spojené štáty oznámili, že pošlú ich tanky M1 Abrams. Ukrajina však následne požiadala spojenecké štáty, aby vytvorili „koalíciu stíhačiek“ a jej obranné schopnosti posilnili napríklad aj strelami s dlhým doletom.

NATO nie je vo vojne


Scholz pre Tagesspiegel zdôraznil, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) nie je vo vojne s Ruskom a „nedovolíme takúto eskaláciu“.

Ako tiež povedal, pravidelne hovorí s ruským vodcom Vladimirom Putinom a zatiaľ posledný telefonát absolvovali vlani v decembri.

„Potrebujeme spolu hovoriť,“ poznamenal kancelár a dodal, že vždy jasne hovorí, že ruská invázia na Ukrajinu je absolútne neprijateľná a situáciu vyrieši len stiahnutie sa ruských vojakov.Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko vylúčilo poslanie stíhačiek Ukrajine, NATO nie je vo vojne s Ruskom a „nedovolí takúto eskaláciu“, povedal Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Makó vypovedal v kauze Judáš a vyjadril sa len k tretiemu skutku obžalovaného Reháka, ďalší svedok spomenul Lučanského
<< predchádzajúci článok
Neochota Západu dodať Ukrajine pokročilé zbraňové systémy brzdí protiofenzívy a ide o životne dôležitú otázku