Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2024

Nevyčerpané peniaze na nákup nového vrtuľníka sa využijú na pomoc Ukrajincom, rozhodla o tom vládaSuma 13 miliónov eur, pôvodne vyčlenená na nákup nového vrtuľníka pre rezort vnútra, sa nakoniec využije na výdavky spojené s úhradou príspevku za ubytovanie odídencov z ...Zdieľať
ukraine_refugees_united_states_35480 ea5bffd788dd444fb049130d979e19ca 676x451 17.4.2024 (SITA.sk) - Suma 13 miliónov eur, pôvodne vyčlenená na nákup nového vrtuľníka pre rezort vnútra, sa nakoniec využije na výdavky spojené s úhradou príspevku za ubytovanie odídencov z Ukrajiny.


Rozhodla o tom v stredu vláda, keďže podľa ministerstva vnútra obstaranie nového vrtuľníka nie je do konca roka 2024 reálne s ohľadom na lehoty vykonania verejného obstarávania.

„S ohľadom na rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie a ostatnú situáciu vo veci nákupu vrtuľníkovej techniky schválenej vládou Slovenskej republiky, kapitálové výdavky v roku 2023 neboli čerpané a na konci roku boli viazané na použitie v roku 2024," vysvetlil rezort vnútra.

Zároveň doplnil, že Letecký útvar ministerstva naďalej počíta s potrebou nákupu leteckej techniky.


Zdroj: SITA.sk - Nevyčerpané peniaze na nákup nového vrtuľníka sa využijú na pomoc Ukrajincom, rozhodla o tom vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico chce zistiť presné čísla o personálnom obsadení v štátnych orgánoch, ďalším krokom bude konsolidácia
<< predchádzajúci článok
Digitalizácia na Slovensku: firmy robia len prvý krok, chýba im ďalší rozvoj