27. októbra 2018

NHL: Daňo pri výhre Colorada nad Ottawou, Rantanen vedie produktivitu

Pravé krídlo Colorado Avalanche Mikko Rantanen, vľavo, zaváža puk za centra Ottawy Senators Colina Whitea v tretej tretine zápasu NHL 26. oktŕobra 2018 v Denveri. Foto: TASR/AP
New York 27. októbra (TASR) - Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v noci na sobotu v zámorskej NHL na vlastnom ľade nad Ottawou Senators 6:3. Slovenský útočník Marko Daňo nastúpil v druhom útoku domácich, na ľade strávil 7:31 minút a do štatistík si nepripísali ani jednu strelu. V drese hostí sa opäť predstavil obranca Christián Jaroš, ktorý odohral 13:28 minút a zaznamenal tri strely na bránku a jeden hit.

Pod triumf "lavín" sa podpísal najmä prvý útok, ktorý nazbieral dokopy desať kanadských bodov. Mikko Rantanen si pripísal gól a tri asistencie a s 20 bodmi vedie produktivitu celej súťaže. Druhý je osemnásťbodový Nathan MacKinnon, ktorý mal v noci na sobotu gól a dve asistencie. Rovnako aj tretí z lajny Gabriel Landeskog. Colorado sa vďaka výhre posunulo už na druhé miesto tabuľky Západnej konferencie.

Útočník Ottawy Matt Duchene strelil pri prvom návrate na štadión svojho bývalého tímu dva góly.

výsledky:

Vegas - Tampa Bay 2:3, Carolina - San Jose 4:3 pp a sn, Detroit - Winnipeg 1:2, Colorado - Ottawa 6:3

NBA: Golden State vyhrali na palubovke NY Knicks, Durant dal 41 bodov
TIPSPORT LIGA: Zvolen natiahol sériu na jedenásť zápasov