Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júna 2024

Novým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen, pred odchodom ho prijal aj minister BlanárNovým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen. Informoval o tom rezort zahraničných vecí s tým, že pred odchodom na zahraničné vyslanie ho prijalZdieľať
448775726_888358226668544_687817821779358013_n 676x451 24.6.2024 (SITA.sk) - Novým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen. Informoval o tom rezort zahraničných vecí s tým, že pred odchodom na zahraničné vyslanie ho prijal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár.

Pokračovanie bilaterálneho dialógu


Minister vyzdvihol význam slovenskej diplomatickej misie pri Svätej stolici a Zvrchovanom vojenskom špitálskom ráde svätého Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.

Ako informoval nový veľvyslanec, zastupiteľský úrad SR sa pod jeho vedením zameria na pokračovanie aktívneho bilaterálneho dialógu na všetkých úrovniach: „Rovnako na zintenzívnenie dialógu k aktuálnym témam medzinárodného diania či realizáciu aktivít a podujatí podporujúcich slovensko-vatikánske vzťahy.“

Univerzálne a globálne témy


V medzinárodných vzťahoch sa Svätá stolica angažuje v oblastiach, ktoré sa dotýkajú kresťanských, univerzálnych a globálnych tém. Ide predovšetkým o odmietanie vojny, podporu mieru, ochranu ľudskej dôstojnosti a ľudských práv, zákaz trestu smrti alebo boj proti chudobe.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Slovenská republika víta aktivity pápeža Františka ako jednej z najvýznamnejších svetových morálnych autorít v oblasti presadzovania mierových riešení vojnových konfliktov vrátane susednej Ukrajiny a Blízkeho východu,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.


Zdroj: SITA.sk - Novým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen, pred odchodom ho prijal aj minister Blanár © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V rybníku pri českom meste Slaný uhynuli tony rýb, problémy súvisia s nedostatkom kyslíka vo vode
<< predchádzajúci článok
Ruský útok na Pokrovsk pripravil o život najmenej štyroch ľudí, rakety zničili aj jeden obytný dom