Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. septembra 2023

Obranca Calgary Flames Nikita Zadorov skritizoval ruskú vojnu na Ukrajine, propagandy voči nemu sa neobávaRuský hokejový obranca Nikita Zadorov pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Calgary Flames otvorene skritizoval ruskú inváziu na ...Zdieľať
flames_kings_hockey_38858 676x451 24.9.2023 (SITA.sk) - Ruský hokejový obranca Nikita Zadorov pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Calgary Flames otvorene skritizoval ruskú inváziu na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, učinil tak počas youtubového rozhovoru s blogerom Jurijom Dudom.


„Je mi ľúto všetkých mladých chlapcov. Prepáčte, ale namiesto toho, aby sme vychovali novú generáciu, poslali sme ich zomrieť,“ povedal 28-ročný rodák z Moskvy.

Zatiaľ je jediný z NHL


Zadorov je zatiaľ jediným ruským hráčom pôsobiacim v NHL, ktorý verejne vystúpil proti ruskej invázii na Ukrajinu.

Podľa Hockey News Zadorov chápe, že nie každému v jeho situácii vyhovuje byť otvorený, ale nedovolí, aby to odradilo jeho konanie.

„Určite som si vedomý následkov, ktorým budem čeliť. Pravdepodobne sa už nebudem môcť vrátiť do svojej vlasti a mesta, kde som vyrastal, ale som s tým zmierený,“ povedal Zadorov.

Má v tom jasno


Skúsený zadák, ktorý v profilige hrával taktiež za Chicago Blackhawks, Colorado Avalanche a Buffalo Sabres, dokonca vraví, že sa neobáva propagandy v Rusku namierenej voči nemu.

„Viem, ako to tam funguje. Televízne kanály budú o mne hovoriť: 'Západ mu vymyl mozog'. Budú hovoriť, že príliš sledujem CNN alebo také niečo. Mám v tom však jasno, viem rozlíšiť zlé a dobré veci, a to je môj názor,“ poznamenal Zadorov a dodal, že ľudia by si mali viac všímať, čo sa deje v ich krajine: „Myslím si, že športovci, najmä hokejisti v tejto lige, majú skvelý vplyv a myslím si, že by sa nemali báť ozvať.“

Deje sa mnoho vecí


Podľa Zadorova sa ruskí hráči v NHL dosiaľ nepostavili voči konaniu Kremľa preto, že nechcú stratiť právo vrátiť sa do Ruska.

„Stále majú rodinu a niektorí sa boja, že sa jej niečo stane. Deje sa mnoho vecí. V porovnaní s Kanadou a Spojenými štátmi sa v krajine ťažšia situácia,“ podotkol.

Zadorov vraví, že v Rusku existuje veľa ľudí, ktorí majú rovnaký názor ako on, ale skrátka nič nezmôžu.

„Nemajú šancu opustiť krajinu a nájsť si tu dobrú prácu, pracovať tu, zarábať peniaze, živiť svoje rodiny. Som naozaj šťastný, že mám právo tu byť,“ skonštatoval ruský obranca.


Zdroj: SITA.sk - Obranca Calgary Flames Nikita Zadorov skritizoval ruskú vojnu na Ukrajine, propagandy voči nemu sa neobáva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budem hrať, kým moje nohy nepovedia, že je koniec, vraví Cristiano Ronaldo a pochvaľuje si úroveň saudskej ligy
<< predchádzajúci článok
Alex Molčan ukončil spoluprácu so známym trénerom Mariánom Vajdom