Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2020

01. marca 2020

OĽaNO bolo najúspešnejšie v Skalici a Smer na východe. Povolebná mapa Slovenska je pestrofarebnáSlovensko v parlamentných voľbách ovládlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Podľa neoficiálnych výsledkov totiž ...Zdieľať
slovakia_election_40959 529a7d3b13724034b370bc753e269536 676x451 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko v parlamentných voľbách ovládlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Podľa neoficiálnych výsledkov totiž zvíťazilo v 50 z celkového počtu 79 okresov. Druhá najsilnejšia strana vo voľbách Smer-SD dominovala v 25 okresoch.

Spolupatričnosť ovládla tri okresyVíťazstvo v niektorom z okresov potom už zaknihovali iba dve strany, avšak ani jedna z nich sa do parlamentu napokon neprebojovala. Maďarská komunitná spolupatričnosť zvíťazila v troch okresoch a koalícia PS/Spolu dominovala v jednom okrese. Okrem toho získala najviac hlasov aj medzi Slovákmi v zahraničí, ktorí nemajú trvalý pobyt na Slovensku.

 


Vôbec najúspešnejším okresom pre víťazné hnutie OĽaNO sa po sčítaní 99,9 % všetkých zápisníc stala Skalica, kde získali 38,69 % platných hlasov. Druhý Smer-SD zase najlepší výsledok zaknihoval v Medzilaborciach so ziskom 34,23 %. Hnutiu Sme rodina sa najviac darilo v Žiari nad Hronom, kde získalo 11,88 % hlasov a Ľudová strana Naše Slovensko si najviac hlasov, 17,04 %, odnáša z okresu Krupina.

Progresívci prekonali aj liberálov


Liberáli zo strany Sloboda a Solidarita zaznamenali najlepší výsledok v bratislavskom prvom okrese, a to 15,03 %, kým strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí si najlepší výsledok odniesla rovnako z okresu Bratislava I, a to takmer 12,7 %.

V tomto bratislavskom okrese však vôbec najviac hlasov, vyše 23,6 %, získala koalícia PS/Spolu, ktorá však napokon zostala tesne pred bránami parlamentu.

Pri pohľade na výsledky podľa samosprávnych krajov je povolebná mapa jednofarebná. Vo všetkých totiž dominovalo hnutie OĽaNO, keď v každom v ôsmich krajov získalo viac ako 21 % hlasov. Najviac v Trnavskom kraji, a to 28,07 %, najmenej v Banskobystrickom so ziskom 21,69 % hlasov.


 

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Zdroj: Webnoviny.sk - OĽaNO bolo najúspešnejšie v Skalici a Smer na východe. Povolebná mapa Slovenska je pestrofarebná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkovci majú záujem o štyri ministerstvá, Kollár má podmienky a Remišová žiada merateľné opatrenia
<< predchádzajúci článok
Koalícia PS/Spolu chce naďalej bojovať, zasadnú predsedníctva oboch strán

OĽaNO bolo najúspešnejšie v Skalici a Smer na východe. Povolebná mapa Slovenska je pestrofarebná - diskusné fórum čitateľov