24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2016

10. mája 2016

ONLINE MS 2016: Slovensko - Nemecko 1:5

Nemecko v druhej tretine otočilo a nad Slovenskom vyhráva 4:1. Zápas B-skupiny na MS 2016 v ľadovom hokeji medzi slovenskou a nemeckou reprezentáciou sa začal o 15:15. Sledujte náš ONLINE.

ONLINE MS 2016: Slovensko - Nemecko 1:2

60:00Skončila sa tretia tretina, ktorú sme prehrali 0:2. Na výsledkovej tabuli svieti 1:5 v náš neprospech. Z tretieho zápasu na MS 2016 si neodnášame ani jeden bod. Naše postupové plány do štvrťfinále sú teraz výrazne skomplikované.

59:28Nemci nás rozkúskovali v našom obrannom pásme, Hudáček vychytal dve vyložené šance aj dorážky dotieravých súperov.

58:54V oslabení tentokrát budeme hrať my. Štastný sa dopustil hákovania.

58:05Oslabenie Nemci zvládli výborným bránením.

56:50Marinčin predviedol prudkú strelu, skončila na mantineli.

56:05Budeme hrať presilovú hru za krošček Reula.

56:00Štyri minúty na zvrátenie štvorgólového manka pre Slovákov. Trojbodový zisk Nemecka je dnes už zdá sa spečatený.

54:38Gól. Kahun zvyšuje náskok Nemecka.

53:42Výhodu presilovej hry sme nevyužili, na ľade je už opäť plný počet Nemcov. Hráči si chvíľu oddýchnu cez krátku komerčnú prestávku.

53:24Pri nemeckom brankárovi sa strhla menšia strkanica. Naši sú pod tlakom.

53:15Hudáček vystrelil na Pielmeiera, ten bol ale pripravený.

51:42Budeme hrať presilovú hru! Za podrazenie ide sedieť Ehrhoff.

50:00Beží posledných 10 minút stretnutia, v ktorom prehrávame o tri góly.

49:25Julo Hudáček nás v oslabení skvelo podržal a môžeme vystriedať kompletnú päticu.

47:55Sersen už je späť na ľade a nemecká presilovka pokračuje vo formáte 5 na 4.

47:25Nemci hrajú krátku presilovku 5 na 3.

47:25Ostrý faul na brankára Hudáčka! Za nedovolené bránenie ale ide sedieť jeho brat Libor.

46:20Po komerčnej prestávke sa hrá štyria na štyroch.

45:54Naša presilovka sa veľmi rýchlo končí, Sersen zahral vysokou hokejkou.

45:33Za faul na Lušňáka budeme hrať presilovú hru.

44:28Libor Hudáček ostáva ležať na ľade, nebude sa však vylučovať.

43:45Meníme brankára, Konráda strieda Július Hudáček.

43:44Macek dáva gól a dostáva Nemecko do trojgólového vedenia. Naša situácia je viac než komplikovaná.

42:58Nemci napádali Konrádovu prihrávku, puk však už majú na hokejkách naši a korčuľujú k Pielmeierovi.

42:05Dravecký po prihrávke Bartánusa v poslednej sekunde presilovky mohol znížiť na 2:3!

41:20Potrebujeme vybojovať pásmo a udržať sa v ňom, aby sme mohli vypracovať streleckú príležitosť. Zatiaľ sa nám to nedarí.

40:18Naši sa snažia dostať puk sa do nemeckého obranného pásma, Nemci sa však oslobodzujú.

40:05Seidenberg podrazil Réwaya, budeme hrať presilovku, nič lepšie sme si na úvod nemohli priať.

40:00Začala sa tretia tretina.

Na snímke vľavo prekonaný brankár Branislav Konrád (Slovensko) a radujú sa uprostred Patrick Hager a vpravo Felix Schutz (Nemecko) v zápase základnej B - skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom 10. mája 2016 v Petrohrade.

40:00Skončila sa nešťastná druhá tretina, ktorú sme prehrali 0:3. Zápas sa však hrá 60 minút, stále je všetko otvorené. Pokračujeme po prestávke.

39:16Zdá sa, že Nemecko už nedovolí Slovákom obrať ich o pohodlný náskok.

38:01Plynú posledné dve minúty druhej tretiny. Pokúsia sa naši o kontaktný gól do šatne? Hra sa neskutočne kúskuje a naši nemajú šancu diktovať tempo.

36:26Sledujeme priveľa prerušení hry a príliš veľa postavení mimo hry, čo nášmu súperovi vyhovuje, nám naopak.

35:30Stav 1:3 na výsledkovej tabuli neveští pre nás nič dobré, musíme začať hrať ako v prvej tretine, aktívne a bojovne a vypracovať si šance, lebo v druhej tretine sa zatiaľ len bránime, aj to neúspešne.

34:47Ajajajaaaaaaaaj, Nemci vedú už o dva góly zásluhou Reimera.

34:03Do nepríjemnej situácie nás dostal Meszároš nedovoleným bránením.

33:58Po komerčnej prestávke budeme hrať v oslabení.

32:25Naši zdá sa nechali v šatni koncentráciu, dotieraví Nemci sa čoraz častejšie usádzajú v našom pásme a vypracúvajú si príležitosti.

30:00Tak toto nie je príjemná situácia pre našich, za posledných 5 minút stratili vedenie a prehrávajú, všetko je však otvorené a my sa musíme pokúsiť zvrátiť stav opäť v náš prospech.

28:57Druhý Gól Nemecka strieľa Gogulla za asistencie Müllera a Hagera.

27:37Naši súperi tlak ustáli, hrá sa opäť v plnom počte.

Chalani bojujú, Nemci však ich hru čítajú a puky vyhadzujú.

Na Pielmeiera to ešte skúšal Jurčo a k zakončeniu sa dostal i Marinčin, žiaľ nepremenil.

Libor Hudáček mal obrovskú príležitosť skórovať po prihrávke od Sekeru, no netrafil bránku.

25:37Budeme hrať presilovú hru po faule na Réwaya. Za držanie sa na trestnú porúča Holzer. Skvelá šanca opäť sa ujať vedenia. Chlapci, do toho!

24:22Gól. Nemecko potrestalo naše poľavenie a vyrovnalo na 1:1. Postaral sa o to Hager za asistencie Gogullu a Schutza.

23:12Tlak teraz nemá intenzitu ani na jednej strane klziska, sledujeme hru sprava doľava a späť.

22:45My sme tu doma, presne tak sa môžu cítiť slovenskí hokejisti v petrohradskom Športovom paláci Jubilejnyj, kde sa od začiatku druhej tretiny zborovo ozýva Slovensko, Slovensko!

21:03Marinčin predviedol po vyhratom buly delovku, zasiahla Pielmeierovu masku.

20:00Začala sa druhá tretina stretnutia.

Na snímke na rukách maskota Lajky slovenská fanúšička pred zápasom základnej B- skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom 10. mája 2016 v Petrohrade.

20:00Skončila sa prvá tretina, pokračujeme po prestávke

18:34Sersen a Bartánus pekne rozohrali od modrej, dobrú streleckú pozíciu si žiaľ nevypracovali.

16:53Pielmeierovi pohrozil Jurčo, no nemecký brankár na našu smolu neinkasoval.

16:02Nemci to majú v prvej tretine ku Konrádovi ďaleko, môže za to skvelá spolupráca našich.

15:20Prežili sme oslabenie, Bakoš je späť na ľade a hra pokračuje v plnom počte.

14:50Nemci sa k vyloženým šanciam nedostávajú, aj keď sa tlačia do pásma, naši puky vyhadzujú. Zdá sa, že oslabenie naši zvládnu bez inkasovaného gólu.

14:00Musíme sa ubrániť nemeckej presilovke a nedopustiť vyrovnanie.

13:20Naopak, po prestávke rozhodca avizuje vylúčenie našich za priveľa hráčov na hracej ploche.

11:34Réwaya zastavil úder do tváre, nebude sa ale vylučovať.

08:43Nemci sa snažia hrať svoju hru, ale bojovnosť Slovákov ich nepúšťa založiť akciu.

Na snímke gólová radosť slovenských hráčov zľava Dominik Graňák, Juraj Mikuš, Marek Bartánus, strelec gólu Peter Cehlárik a Tomáš Marcinko v zápase základnej B - skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom 10. mája 2016 v Petrohrade.

07:56Góóóól!!! Vedieme 1:0, toto je Cehlárikova fantastická premiéra na MS! Asistovali Bartánus a Mikuš. Vychutnajte si ho:

05:48Milí športoví priatelia, je sa na čo pozerať, to čo zatiaľ predvádzajú oba tímy sa inak ako hra srdcom nazvať nedá. Slovenskooo

04:51Nemci prežili oslabenie, no ubrániť sa útočnej sile spod Tatier ich stálo veľmi veľa síl. Snáď to naši čoskoro využijú a udrú.

03:41Pielmeiera udusili Jurčo, Marinčin a Hudáček, obranu rozobrali na kúsky a Nemci môžu ďakovať šťastene, že v uplynulých sekundách neinkasovali. Fantastická akcia našich.

Na snímke zľava Libor Hudáček (Slovensko), brankár Timo Pielmeier, Christian Ernhoff a Korbinian Holzer (Nemecko) v zápase základnej B - skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom 10. mája 2016 v Petrohrade.

02:52Konrádovi teraz nebolo všetko jedno, aktívni Nemci nastrelili aj dorážali, no po faule na Hrnku budeme hrať presilovku, Reimer ho zasiahol do tváre.

00:32Pre Nemcov ide o existenčný zápas, ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále. Vypadnúť však z A-čka tento rok nemôžu, keďže budú hostiť MS 2017.

00:00Zápas sa začal, buly pre Nemecko.

Na snímke slovenskí fanúšikovia pred zápasom základnej B - skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom 10. mája 2016 v Petrohrade.

Športový palác Jubilejnyj v Petrohrade je pripravený na súboj Slovenska s Nemeckom. Hráči vykorčuľovali na ľad a čakajú na úvodný hvizd.

Nemci majú po dvoch zápasoch MS na konte jeden bod. Získali ho v záživnom stretnutí proti Francúzom, v ktorom prehrali 2:3 až po nájazdoch. V nedeľu následne podľahli Fínom 1:5.

Do bránky pôjde Branislav Konrád.

Dnes si premiéru na svetovom šampionáte odkrúti útočník Peter Cehlárik. Tréner Zdeno Cíger ho zaradil do nominácie namiesto Marka Daňa, ktorý si potrebuje doliečiť zranené slabiny.

Náš kapitán Andrej Sekera dúfa, že si zápas nenecháte ujsť.

Vážení športoví fanúšikovia, zápas B-skupiny na MS 2016 v ľadovom hokeji medzi slovenskou a nemeckou reprezentáciou sa začína o 15:15. Sledujte náš ONLINE.