Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2023

Pád lavíny pod Groszovým ľadopádom pripravil o život dvoch horolezcovŽivoty dvoch horolezcov si v nedeľu večer vyžiadala lavína, ktorá spadla medzi prvým a druhým Groszovým ľadopádom vo Vysokých Tatrách. Jej pád nahlásil poľský horolezec, ktorý ostal nezasypaný, no nemal ...Zdieľať
12829360_942647719123198_8157579885894746256_o 676x405 30.1.2023 (Webnoviny.sk) - Životy dvoch horolezcov si v nedeľu večer vyžiadala lavína, ktorá spadla medzi prvým a druhým Groszovým ľadopádom vo Vysokých Tatrách. Jej pád nahlásil poľský horolezec, ktorý ostal nezasypaný, no nemal informáciu o svojich dvoch spolulezcoch, nemal s nimi ani vizuálny, ani hlasový kontakt. Informovala o tom v pondelok Horská záchranná služba (HZS).


Záchranári sa k miestu pádu lavíny dostali pozemne za pomoci snežných skútrov a okamžite začali prehľadávať lavinisko.

„Pomocou lavínového vyhľadávača sa im podarilo lokalizovať obidvoch nezvestných horolezcov. Následne boli vyhrabaní, žiaľ, už neboli nažive,“ opísala HZS. Potom pomohli aj nahlasovateľovi, s ktorým následne zostúpili do Starého Smokovca. Telá nebohých horolezcov boli taktiež transportované a odovzdané príslušníkom Policajného zboru a obhliadajúcemu lekárovi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pád lavíny pod Groszovým ľadopádom pripravil o život dvoch horolezcov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecko by mohlo schváliť vstup do NATO len Fínsku, naznačil Erdogan
<< predchádzajúci článok
Rusi ostreľovali Cherson, zasiahli nemocnicu aj školu a do rieky Dnipro unikli ropné prudukty