Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

21. apríla 2021

Počet predplatiteľov firmy Netflix po lockdownoch opäť prudko klesolRast počtu predplatiteľov americkej spoločnosť Netflix podnikajúcej v oblasti streamovacích služieb, ktorého motorom bola pandémia, sa spomaľuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Ľudia, ktorí boli ...Zdieľať
nerdwallet_millennial_money_subscriptions_44265 668626b8ab934183a2b0656818f7ba27 676x494 21.4.2021  - Rast počtu predplatiteľov americkej spoločnosť Netflix podnikajúcej v oblasti streamovacích služieb, ktorého motorom bola pandémia, sa spomaľuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Ľudia, ktorí boli „uväznení“ doma, už totiž môžu ísť von a opäť robiť niečo iné.


Globálny počet predplatiteľov Netflixu za január až marec stúpol o 4 milióny. Išlo o najslabší nárast za štyri roky. Rast počtu predplatiteľov sa prudko spomalil v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom, kedy ich pribudlo 16 miliónov. Vtedajší rast však nastal v čase, keď vlády po celom svete uvalili lockdowny.

Signálom toho, že Netflix očakáva pokračovanie terajšieho trendu, je prognóza spoločnosti, že počas apríla až júna počet jej predplatiteľov stúpne len o 1 milión. V rovnakom období pred rokom firme pribudlo 10 miliónov predplatiteľov.

V prvom kvartáli tohto roka Netflix dosiahol zisk 1,71 miliardy dolárov, čiže 3,75 dolára na akciu. Medziročne zisk firmy vzrástol viac ako dvojnásobne. Tržby spoločnosti medziročne posilnili o 24 percent na 7,16 miliardy dolárov.
(1 EUR = 1,2051 USD)


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet predplatiteľov firmy Netflix po lockdownoch opäť prudko klesol © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter Cmorik predstavuje novú letnú pesničku „Na ceste”
<< predchádzajúci článok
Unikátna výstava ku Dňu Zeme v Lučenci

Počet predplatiteľov firmy Netflix po lockdownoch opäť prudko klesol - diskusné fórum čitateľov