Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. augusta 2022

Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti, ponúkne besedy i koncertPodujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti. Dosiaľ sa konalo za zatvorenými dverami knižnice, no tento rok sú pripravené viaceré literárneZdieľať
gettyimages 1346291849 676x451 7.8.2022  - Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti. Dosiaľ sa konalo za zatvorenými dverami knižnice, no tento rok sú pripravené viaceré literárne besedy i koncert.


Slávnostné vyhodnotenie 28. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže sa uskutoční v dňoch 19. až 21. augusta vo Zvolene. Tento rok pribudla medzi súťažné kategórie Žánrová próza.

Okrem toho sa budú vyhodnocovať aj kategórie Poézia a Próza. Víťazi všetkých kategórií získajú odborný mentoring pre ich tvorbu. V tlačovej správe to uvádza Národné osvetové centrum (NOC).

Nová kategória


Tohtoročný Literárny Zvolen bude mať aj novú kategóriu, ktorou bude Žánrová próza. Kategória je určená autorom a autorkám, ktorí sa venujú žánrom ako fantasy, horor alebo sci-fi.

Porota v tejto kategórii je zložená z odborníkov, ktorí sa zameriavajú práve na žánrovú tvorbu.

Rozborové semináre


Pre účastníkov a účastníčky sú pripravené aj rozborové semináre, v rámci ktorých môžu od poroty získať spätnú väzbu. Literárny Zvolen ponúkne aj tri workshopy, a to žánrovo zameraný workshop Fantastika vo forme, workshop Možnosti a integrita lyrického subjektu v básnickom texte a prozaický workshop Zisti, aký si rozprávač.

Pre verejnosť je pripravená napríklad beseda s autorkou knihy Táto izba sa nedá zjesť Nicol Hochholczerovou, ale aj koncert Andrey Bučko.

Súťaž Literárny Zvolen vyhlasuje NOC, ktoré podporuje i vzdeláva neprofesionálnych autorov a autorky. Podujatie spoluorganizuje Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene, podporujú ho Literárne informačné centrum a mesto Zvolen.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti, ponúkne besedy i koncert © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozor na hady, vretenica je jedovatá. Po uhryznutí zachovajte pokoj
<< predchádzajúci článok
Moravany majú v obecnom parku živý včelársky skanzen, konať sa tu budú prednášky aj apiterapia