Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Pokúsia sa Rusi opäť dobyť Kyjev? Ukrajinská vláda podľa Medvedeva „musí padnúť“Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev naznačil, že ruskí vojaci možno „budú potrebovať dobyť Kyjev“, aby dosiahli ciele Moskvy na Ukrajine. Ako ...Zdieľať
dmitrij medvedev 676x451 22.2.2024 (SITA.sk) - Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev naznačil, že ruskí vojaci možno „budú potrebovať dobyť Kyjev“, aby dosiahli ciele Moskvy na Ukrajine.


Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na ruské štátne médiá, Medvedev vo svojich najnovších vyhláseniach povedal, že ukrajinská vláda „musí padnúť“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKomentáre súčasného zástupcu šéfa ruskej Bezpečnostnej rady sú prvé v podaní niektorého z popredných ruských politikov od nejasného vyhlásenia tamojšieho vodcu z júna uplynulého roka, keď šéf Kremľa na margo Kyjeva povedal: „Máme sa tam vrátiť alebo nie? Na to môžem odpovedať len ja sám.“
Ruské sily sa pred dvomi rokmi v úvode vojny pokúsili dobyť ukrajinské hlavné mesto, no nepodarilo sa im to a napokon sa úplne stiahli z oblasti okolo Kyjeva i celého severu Ukrajiny. Ukázalo sa totiž, že napriek mesiacom príprav boli Rusi nedostatočne vybavení na to, aby zvládli prudký ukrajinský odpor. Pôvodne Rusi počítali s dobytím Kyjeva v priebehu niekoľkých dní.
Zdroj: SITA.sk - Pokúsia sa Rusi opäť dobyť Kyjev? Ukrajinská vláda podľa Medvedeva „musí padnúť“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kabinet ide opäť zlým spôsobom naprávať „časť zla“, tvrdí Kolíková. Novela Trestného zákona je len zástierkou mysle
<< predchádzajúci článok
Koalícia chce predísť zneužitiu témy na politické hry, Susko vysvetľuje zachovanie premlčacej doby pri znásilnení