Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2019

Polícia v Pobreží Slonoviny zhabala 200 ton falošných liekovPolícia v africkom štáte Pobrežie Slonoviny zhabala tento týždeň 200 ton falošných liekov, pričom zadržala aj štyri podozrivé osoby vrátane jedného občana Číny, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Abidjan 16. novembra (TASR) - Polícia v africkom štáte Pobrežie Slonoviny zhabala tento týždeň 200 ton falošných liekov, pričom zadržala aj štyri podozrivé osoby vrátane jedného občana Číny, informovala v sobotu agentúra AFP.


Policajný záťaž sa uskutočnil v luxusnej štvrti v hlavnom meste Abidjan. Lieky boli uskladnené v dvojposchodovej vile i v jej podzemných priestoroch. Šlo o lieky rôznych druhov, pričom veľa z nich malo balenie pôvodom z Číny, dodala AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

AFP dodala, že okolo 42 percent liekov, ktoré sú v predaji v subsaharskej Afrike, je falošných. V celosvetovom meradle ide o najvyšší podiel takýchto liekov. Dodávky a obchodovanie s nimi je pod kontrolou organizovaného zločinu.

Predaj falšovaných liekov je v Afrike do značnej miery nepotrestaný a považuje sa za menej závažný trestný čin týkajúci sa iba porušenia duševného vlastníctva.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) však falošné lieky spôsobujú v Afrike ročne okolo 100.000 úmrtí.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Netanjahu chce zabrániť vzniku menšinovej vlády
<< predchádzajúci článok
Wall Street pokračovala v piatok v prelamovaní rekordov

Polícia v Pobreží Slonoviny zhabala 200 ton falošných liekov - diskusné fórum čitateľov