Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2021

Poslanci majú odobriť rozhodnutie vlády o núdzovom stave, ktorý na Slovensku predĺžila o 40 dní (naživo)Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v utorok o 14:00 po prvý raz zasadnú v tomto roku do parlamentných lavíc. V programe 21. schôdze je ...Zdieľať
4o8a7131 min 676x451 12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v utorok o 14:00 po prvý raz zasadnú v tomto roku do parlamentných lavíc.


V programe 21. schôdze je jediný bod, a to návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s predĺžením núdzového stavu vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie.

Novela ústavného zákona


Vláda 29. decembra 2020 predĺžila núdzový stav o 40 dní. S predĺžením však musí po novom súhlasiť parlament, a to do 20 dní od prvého dňa predĺženého núdzového stavu.

Upravila to novela ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu, ktorú zákonodarcovia schválili 28. decembra minulého roka.

Reprodukčné číslo nad jednotkou


V návrhu sa uvádza, že priemerne k 4. januáru denne pribúda 6726 pozitívne testovaných či už antigénovými testami alebo PCR metódou. Priemerná pozitivita PCR testov presahuje 28 percent a priemerná pozitivita antigénových testov presahuje 8,5 percenta.

„Efektívne reprodukčné číslo metódou RKI výrazne presahuje číslo 1, čo predstavuje rast epidémie. Bolo tak potrebné núdzový stav predĺžiť, aby okrem iného mohlo byť zabezpečené udržanie alebo nové uloženie ukladanie pracovnej povinnosti na účely zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, reprofilizácie nemocníc z dôvodu potreby iného druhu lôžok, či udržanie alebo pozmenenie rozsahu obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania, či iným spôsobom, a to z dôvodu nevyhnutného obmedzenia mobility, a tak aj sociálnych kontaktov,“ vysvetľuje materiál.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci majú odobriť rozhodnutie vlády o núdzovom stave, ktorý na Slovensku predĺžila o 40 dní (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd rozhoduje o odvolaniach v kauze televíznych zmeniek
<< predchádzajúci článok
Rusko dostalo od USA pozvánku na inauguráciu Bidena

Poslanci majú odobriť rozhodnutie vlády o núdzovom stave, ktorý na Slovensku predĺžila o 40 dní (naživo) - diskusné fórum čitateľov