Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2006

Poslanci znížili primátorovi v Poprade plat takmer o polovicuPOPRAD 19. mája (WN/SITA) – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade na včerajšom rokovaní znížili plat primátorovi mesta Antonovi Dankovi zo 183 500 korún na približne polovicu. Od 1. júna bude Danko dostávať plat 99 400 ...Zdieľať

POPRAD 19. mája (WN/SITA) – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade na včerajšom rokovaní znížili plat primátorovi mesta Antonovi Dankovi zo 183 500 korún na približne polovicu. Od 1. júna bude Danko dostávať plat 99 400 korún. Za takto navrhnutý plat hlasovalo 24 poslancov mestského zastupiteľstva a len jeden bol proti. Podľa primátora je takto stanovený plat primeraný. „Možno tá suma sa zdá vyššia, ale nie v každom meste majú plat takto členený ako my, že všetko je v jednej sume,“ uviedol primátor. V mesačnom plate má primátor zahrnuté aj odmeny vo výške 25 percent. V iných mestách dostáva primátor koncoročné odmeny „dajme tomu pol milióna a my to nemáme,“ doplnil Danko.

Zníženie platu avizoval primátor už na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, kde povedal, že v máji sa jeho plat „zreálni“, pretože mu končení mandát poslanca Národnej rady SR. Danko doteraz poberal plat poslanca a plat primátora odvádzal do Fondu primátora mesta. „Ako ukončím prácu poslanca, fond sa ruší. Fond rozdelím a celú rekapituláciu predložím,“ uviedol primátor. Vo fonde v súčasnosti zostáva ešte viac ako milión korún.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajiny Strednej Ameriky nechcú múr na hraniciach USA a Mexika
<< predchádzajúci článok
Lesy Tatier ohrozuje lykožrútova kalamita

Poslanci znížili primátorovi v Poprade plat takmer o polovicu - diskusné fórum čitateľov