Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2021

Prevencia šírenia nenávisti a extrémizmu by sa mala začínať už vzdelávaním, myslí si KorčokPrevencia šírenia nenávisti, extrémizmu a intolerancie začína predovšetkým vzdelaním. Pri príležitosti pondelkového Pamätného dňa rómskeho holokaustu to vyhlásil šéf slovenskej diplomacieZdieľať
bsc02034 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prevencia šírenia nenávisti, extrémizmu a intolerancie začína predovšetkým vzdelaním. Pri príležitosti pondelkového Pamätného dňa rómskeho holokaustu to vyhlásil šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS). V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Podľa ministra nie je možné na hrôzy rómskeho holokaustu zabudnúť, a preto sú aktivity občianskej spoločnosti, vďaka ktorým sa konajú spomienkové podujatia venované obetiam rómskeho holokaustu, veľmi dôležité. „Bez historickej pamäte sa stráca schopnosť sebareflexie – tak veľmi potrebnej v dnešných časoch. Rovnako dôležitý je aj výskum v tejto oblasti,“ vyhlásil Korčok.

V rokoch 1939 až 1945 v Európe zahynulo viac ako 500-tisíc Rómov. Pamätný deň si pripomínajú krajiny európskeho spoločenstva každoročne 2. augusta od roku 2015.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prevencia šírenia nenávisti a extrémizmu by sa mala začínať už vzdelávaním, myslí si Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia reaguje, prezidentka Čaputová aj pápež František majú patriť do rovnakého spolku ako Hitler
<< predchádzajúci článok
Mladá zlodejka z Lomničky ukradla na detskej pohotovosti peniaze, dolapila ju polícia

Prevencia šírenia nenávisti a extrémizmu by sa mala začínať už vzdelávaním, myslí si Korčok - diskusné fórum čitateľov