Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2018

Pri banskom nešťastí v Poľsku zahynul jeden baník, dvaja sa zraniliJednu obeť si vyžiadalo sobotňajšie banské nešťastie na juhu Poľska, konkrétne v uvoľnej bani Myslowice-Wesola ležiacej juhovýchodne od ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Varšava 10. novembra (TASR) - Jednu obeť si vyžiadalo sobotňajšie banské nešťastie na juhu Poľska, konkrétne v uvoľnej bani Myslowice-Wesola ležiacej juhovýchodne od Katovíc.


Informovala o tom spravodajská televízia TVN24 s odvolaním sa na Vyšší úrad banský i predstaviteľov skupiny PGG.

Podľa slov hovorcu Tomasza Glogowského a druhého muža PGG Piotra Bojarského zemetrasenie zaznamenali v hĺbke 665 metrov. Traja z 20 tam prítomných baníkov utrpeli zranenia, jeden z nich - muž vo veku 35 rokov - smrteľné. Oboch zranených, ktorí boli pri vedomí, previezli do nemocníc v Katoviciach a Sosnowci.

Príčiny zemetrasenia sú predmetom vyšetrovania, podľa zodpovedných však nesúviseli s ťažbou samotnou, pričom nie je vylúčené, že mohlo ísť o pokračovanie štvrtkových otrasov z v uhoľnej bane Budryk, ktoré pocítili občania v mnohých lokalitách Horného Sliezska.

Podľa službukonajúceho dispečera sliezskeho geofyzikálneho observatória zaznamenali prístroje v sobotu zemetrasenie s magnitúdou 3,2. Podobných otrasov registrujú v poľských baniach okolo 1500 ročne.

Zemetrasenie s magnitúdou 3,4 si 5. mája vyžiadala v uhoľnej bani Zofióvka v meste Jastrzębie-Zdrój. päť obetí. Vtedy zostalo v hĺbke 900 metrov uväznených sedem baníkov. Dvoch z nich sa podarilo asi 1000 záchranárom, ktorých prácu sťažovala vysoká koncentrácia metánu v podzemí, dostať do bezpečia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Manévre NATO v Nórsku poznamenali nešťastné udalosti
<< predchádzajúci článok
Danko: Chcel som si byť istý úplnosťou materiálov pri rigoróznej práci

Pri banskom nešťastí v Poľsku zahynul jeden baník, dvaja sa zranili - diskusné fórum čitateľov