Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

05. januára 2022

Prípravu Slovákov na ME komplikuje koronavírus, jeden z hráčov mal pozitívny test a traja sú v karanténePrípravu slovenskej reprezentácie hádzanárov na majstrovstvá Európy, ktoré od 13. do 30. januára budú hostiť Slováci spolu s Maďarmi, komplikujeZdieľať
al4i0261 676x451 5.1.2022  - Prípravu slovenskej reprezentácie hádzanárov na majstrovstvá Európy, ktoré od 13. do 30. januára budú hostiť Slováci spolu s Maďarmi, komplikuje koronavírus. Na pondelkovom zraze v Bratislave mal jeden z hráčov pozitívny test a prišiel o možnosť zahrať si na domácom kontinentálnom šampionáte. Ďalší traja hráči tiež putovali do izolácie ako blízky kontakt nakazenej osoby.

Trojica nastúpi v sobotu na zápas"My sme sa už viackrát ocitli v podobnej situácii, takže sme vlastne zvyknutí. Hneď sme zareagovali, každý z nich má svoju samostatnú izbu. Našťastie, trojica je zatiaľ negatívna a nemá ani príznaky. Predpoludním majú väčšinou online tréningy s kondičným trénerom Jánom Čerňanom a popoludní sa pripravujú v hale, ktorá sa pre nich vybavila. Môžu si tam zabehať, zastrieľať. Všetko je ošetrené a s nikým neprichádzajú do kontaktu. Najpravdepodobnejšie to vyzerá, že ich budeme môcť využiť v sobotňajšom odvetnom zápase, keď už uplynie päťdňová lehota, keď sa mohlo prejaviť prípadné nakazenie. Všetci hráči sú si vedomí, že majú hneď hlásiť, ak sa u niekoho objavia nejaké príznaky," ozrejmil tréner výberu SR Peter Kukučka podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Pozvánku na reprezentačné sústredenie dostalo spolu 21 hráčov. "Niektorí chalani mali nejaké zranenia. Ešte si ich doliečujú, ale nie je to nič vážne. Jeden hráč však bol pozitívny, čo nám trochu skomplikovalo situáciu. Niektoré veci sme v tréningovom procese museli zmeniť, ale taká je doba. Musíme zatiaľ pracovať s tými, ktorí sú zdraví," pokračoval Kukučka.

Tím odohrá dva prípravné zápasy


Počas aktuálneho týždňa by mali Slováci odohrať dve prípravné stretnutia proti Rakúšanom. Už vo štvrtok večer od 20.25 h sa predstavia na predmestí Viedne a o dva dni neskôr od 17.00 h v Bratislave. "Väčšinou sa venujeme obrane i útoku. Veľa sme nacvičovali rýchly stred, druhú vlnu, čo nám predtým nefungovalo. Teraz už nie je čas na ťažké tréningy, všetko je skôr o taktike. Máme za sebou štyri tréningové jednotky a pred štvrtkovým stretnutím nás čakajú ďalšie dve. Snažíme sa takpovediac vychytať muchy a zlepšiť sa v každej činnosti," povedal v stredu Kukučka na stretnutí s médiami.

Kukučkova nominácia na ME má už takmer definitívnu podobu a v nedeľu 9. januára do Košíc, kde Slováci absolvujú súboje základnej skupiny, odcestuje 20 hráčov. Otáznik ešte visí nad zložením brankárskej trojice. Dobrou správou pre kouča SR je zlepšujúci sa stav Jakuba Prokopa po zranení členka.

"Včera mal prvé skoky z lavičky, skúšal zmeny smeru. S napätím sme čakali, ako zareaguje členok na menšiu záťaž. Dnes po jeho zatejpovaní už robil aj hádzanárske veci, skúšal to jeden na jedného, pobehal si a vyskúšal streľbu. Nie je to vôbec zlé a už čoskoro sa zapojí do normálneho tréningového procesu. Či zasiahne do štvrtkového duelu v Rakúsku, je otvorené. Nechceme to 'hrotiť'. Dôležitejšie je, aby bol na sto percent fit 13. januára, keď sa začne šampionát. Vyzerá to však s ním veľmi dobre," dodal Kukučka.
 

Nominácia reprezentácie SR hádzanárov na tohtotýždňové sústredenie v Bratislave pred ME 2022 (zdroj: SZH):


Brankári: Teodor Paul, Marián Žernovič, Igor Čupryna
Pivoti: Dominik Kalafut, Martin Slaninka, Šimon Macháč
Krídla: Tomáš Urban, Marek Kováčech, Martin Briatka, Lukáš Péchy
Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka, Martin Potisk, Marek Hniďák, Lukáš Urban, Ľubomír Ďuriš, Jakub Mikita, Marek Korbel, Tomáš Rečičár, Oliver Rábek, Patrik Hruščák
 Zdroj: Webnoviny.sk - Prípravu Slovákov na ME komplikuje koronavírus, jeden z hráčov mal pozitívny test a traja sú v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trippier mieri do nového tímu Newcastle United, jeho prestup stál takmer 15 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Belasí si v Dubaji zmerajú sily so Spartakom Moskva a lotyšskou Rigou FC