Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2019

Produkcia nemeckého priemyslu v septembri kleslaProdukcia nemeckého priemyslu v septembri klesla viac, ako ekonómovia očakávali. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Wiesbaden 7. novembra (TASR) - Produkcia nemeckého priemyslu v septembri klesla viac, ako ekonómovia očakávali. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.


Podľa najnovších štatistík sa výkon nemeckého priemyslu po očistení od sezónnych a kalendárnych vplyvov v septembri medzimesačne znížil o 0,6 % po náraste o 0,4 % v auguste. Ekonómovia predpovedali miernejší pokles priemyslu, o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní sa produkcia nemeckého priemyslu v septembri prepadla o 4,3 %, strmšie ako v auguste, keď klesla o 3,9 %. Analytici predpovedali, že sa produkcia v septembri zníži o 4,4 %.

Priemyselná produkcia bez energií a stavebníctva klesla v septembri medzimesačne o 1,3 %. Výroba energií sa zvýšila o 2 % a produkcia v stavebníctve vzrástla o 1,8 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potvrdenia z krajín EÚ možno Sociálnej poisťovni predložiť v origináli
<< predchádzajúci článok
Slováci častejšie využívajú internetbanking či mobilné bankovanie

Produkcia nemeckého priemyslu v septembri klesla - diskusné fórum čitateľov