Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. apríla 2024

Projekt Právo na prvé zamestnanie štartuje, zamestnávatelia môžu začať žiadať o príspevkyOd 10. apríla môžu zamestnávatelia podávať žiadosti na úrady práce o príspevok na podporu vytvorenia pracovného miesta pre nových nezamestnaných záujemcov v rámci projektu Právo na prvé zamestnanie. Celková ...Zdieľať
gettyimages 1007121872 676x451 10.4.2024 (SITA.sk) - Od 10. apríla môžu zamestnávatelia podávať žiadosti na úrady práce o príspevok na podporu vytvorenia pracovného miesta pre nových nezamestnaných záujemcov v rámci projektu Právo na prvé zamestnanie. Celková výška predpokladanej podpory pre jedného účastníka je 7 911,20 eur.


„Ukončenie štúdia a hľadanie prvej práce je významnou zmenou pre každého človeka, obdobím pocitov slobody, ale aj hľadania a neistoty. Správne nastavená podpora zo strany štátu mu môže dať cenný priestor na zorientovanie sa a postavenie sa na vlastné nohy. Som presvedčený, že práve projekt Právo na prvé zamestnanie je nástrojom na efektívnu podporu mladých pri ich prvých krokoch na pracovnom trhu,“ vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš.

Pre nezamestnaných aj zamestnávateľov


Cieľom tohto projektu je podporiť vytváranie pracovných miest pre nezamestnaných. Je určený pre všetkých uchádzačov o zamestnanie, ktorí sú evidovaní na úradoch práce minimálne dva mesiace a ešte nemali pracovný pomer trvajúci viac ako šesť po sebe nasledujúcich mesiacov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Projekt umožňuje mladým ľuďom umiestniť sa na trhu práce vo veľmi krátkom čase po ukončení vzdelávania. Okrem toho prináša príležitosť na získanie nových pracovníkov pre mnohých zamestnávateľov, ktorí čelia nedostatku pracovnej sily,“ dodal generálny riaditeľ a generálny tajomník Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter Ormandy.

Zamestnávatelia, ktorí na ponúknuté pracovné miesta príjmu uchádzačov o zamestnanie z oprávnenej cieľovej skupiny projektu, dostanú finančný príspevok. Jednou z podmienok je uzatvorenie pracovného pomeru na dobu určitú s podmienkou zamestnávania na minimálne 12 mesiacov, poprípade na dobu neurčitú. Rozsah uzavretého pracovného pomeru musí byť najmenej polovica ustanoveného týždenného pracovného času.

Podmienky finančného príspevku


Finančný príspevok sa poskytuje najviac na šesť mesiacov jednorazovo, do 15 kalendárnych dní odo dňa účinnosti dohody o poskytnutí finančného príspevku. Ďalších šesť mesiacov musí zamestnávateľ udržať pracovné miesto bez príspevku. Mesačný príspevok je určený na úhradu časti celkovej ceny práce na jedno vytvorené pracovné miesto na jeden mesiac vo výške 90 percent celkovej mzdy zamestnanca. Najviac sa môže pohybovať vo výške 1 318,53 eur mesačne.

Podporný projekt Právo na prvé zamestnanie je plánovaný do konca tohto roka. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyčlenilo naň 13 miliónov eur zo štátneho rozpočtu.


Zdroj: SITA.sk - Projekt Právo na prvé zamestnanie štartuje, zamestnávatelia môžu začať žiadať o príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stovky ľudí sa prišli rozlúčiť s obeťami tragédie v Spišskom Podhradí, zaznelo aj posolstvo od pápeža
<< predchádzajúci článok
Rusko obsadilo obec Pervomajske juhozápadne od Avdijivky, boj o dedinu trval rok a pol