Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2024

Prokurátor žiada takmer trojročné väzenie pre aktivistu Orlova, ktorý Putina označil za fašistuRuskému aktivistovi Olegovi Orlovovi hrozí za kritiku vojny na Ukrajine a údajnú „diskreditáciu“ ruskej armády okrem finančného postihu i takmer trojročné väzenie. Ako referuje web news.sky.com, takýto trest ...Zdieľať
russia_crackdown_97040 676x451 26.2.2024 (SITA.sk) - Ruskému aktivistovi Olegovi Orlovovi hrozí za kritiku vojny na Ukrajine a údajnú „diskreditáciu“ ruskej armády okrem finančného postihu i takmer trojročné väzenie. Ako referuje web news.sky.com, takýto trest odňatia slobody preňho žiada ruský prokurátor.


Súd už 70-ročnému Orlovovi uložil pokutu 150-tisíc rubľov za článok, v ktorom uviedol, že Rusko pod vedením Vladimira Putina skĺzlo do fašizmu.

„Opustili sme komunistickú totalitu, ale teraz sme sa vrátili k inému druhu totality. Ja tomu hovorím fašizmus,“ napísal vlani v novembri.

Orlov, ktorý patrí k lídrom ľudskoprávnej organizácie Memorial, sa voči verdiktu odvolal, čo vyvolalo obnovenie procesu, v ktorom prokurátori požadujú trest odňatia slobody na dva roky a 11 mesiacov, pričom ho obvili z „politickej nenávisti k Rusku“.

Organizácia Memorial, ktorú v Rusku zakázali a rozpustili v roku 2021, vo vyhlásení uviedla, že verdikt v prípade a vynesenie rozsudku sa očakáva v utorok.

(1 EUR = 117,201 RUB, k 1. marcu 2022)


Zdroj: SITA.sk - Prokurátor žiada takmer trojročné väzenie pre aktivistu Orlova, ktorý Putina označil za fašistu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európski zamestnanci sú nespokojní so zastaranými technológiami na pracovisku
<< predchádzajúci článok
Incident na základnej škole v Dubníku. 13-ročný chlapec vytiahol na spolužiaka nôž