Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júla 2021

Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadkuV Bratislave sa budú v piatok konať viaceré protesty. Jeden avizovali odporcoviaZdieľať
4o8a8639 676x451 30.7.2021  -
V Bratislave sa budú v piatok konať viaceré protesty. Jeden avizovali odporcovia očkovania, ktorí plánuju pokračovať v proteste zo štvrtka 29. júla. Počas neho zablokovali dopravu v centre hlavného mesta a polícia proti nim zasiahla až po niekoľkých hodinách.

Na piatok o 17:00 ohlásila zhromaždenie aj politická strana Progresívne Slovensko. Tá chce naopak očkovanie podporiť.

Polícia prijala opatrenia


Bratislavská polícia preto v súvislosti s avizovanými verejnými zhromaždeniami prijala adekvátne opatrenia. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujú s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov.

„V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore SR využije všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy a obnovenie verejného poriadku," uvádza polícia.


 

SaS odsúdila agresívne správanie demonštrantov


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zároveň vyzýva políciu, aby sa pri piatkových plánovaných protestoch nezopakovala situácia zo štvrtka 29. júla. V stanovisku, ktoré zaslal hovorca liberálov Ondrej Šprlák, zároveň poslanecký klub SaS odsúdil štvrtkové agresívne a vulgárne správanie demonštrantov.

„Napriek tomu, že kričia hoaxy o tom, ako sa im zasahuje do ľudských práv očkovaním, zasiahli oni svojím konaním do práv všetkých slušných ľudí. Bolo zahanbujúce vidieť, ako sa títo ľudia neštítili preniesť svoje agresívne správanie zo sociálnych sietí aj na ulicu a na novinárov," priblížila SaS.

Poslanci za stranu preto vyzvali políciu, aby zabezpečila poriadok a priechodnosť dopravy a aby neboli obmedzovaní ľudia, „ktorí chodia normálne do práce". „Ak by sa podobná situácia zo štvrtka zopakovala aj dnes, považovali by sme to za závažné zlyhanie policajného vedenia," dodala strana.
Zdroj: Webnoviny.sk - Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Približne 1500 ľudí na proteste blokuje dopravu v centre Bratislavy, polícia vraj nevie rozlíšiť protestujúcich od turistov (29. 7. 2021)
 Heger rozumie ľuďom unaveným z pandémie a opatrení, demonštrácie však majú byť pokojné (23. 7. 2021)
 Kým sú opačné názory vyjadrené slovami a nie útokmi, je to v poriadku, reaguje Grendel na protest pred parlamentom (23. 7. 2021)
 Polícia na proteste proti Matovičovej vláde zatýkala, dav rozohnali ťažkoodenci (12. 12. 2020)
 V Bratislave sa koná protivládny protest. Protest zorganizoval Marian Kotleba. (12. 12. 2020)
 Video: Na Hodžovom námestí v Bratislave protestovali ľudia proti vláde i opatreniam (12. 12. 2020)
 Mladík zranený počas protestov nebol len náhodným okoloidúcim, polícia ho našla na videách a fotkách (18. 11. 2020)
 Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky (18. 11. 2020)
 Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) povedal, že včerajší protest nemal nič spoločné s pokojným zhromaždením. (18. 11. 2020)
 V Bratislave sa plánujú veľké protesty. Organizátorom aj účastníkom hrozí celá škála trestov, varuje právnik (17. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Banskej Bystrice, Popradu a Prešova najvýhodnejšie?
<< predchádzajúci článok
Demonštrácie paralyzovali Bratislavu, primátor Vallo kritizuje prácu polície

Protesty v Bratislave budú pokračovať aj v piatok, polícia sľubuje udržanie poriadku - diskusné fórum čitateľov