Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júna 2020

Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohodyProtimonopolný úrad SR (PMÚ) vykonal 23. a 24. júna neohlásenú inšpekciu vo firmách pôsobiacich v sektore technických, ...Zdieľať
gettyimages 1152449705 676x299 30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Protimonopolný úrad SR (PMÚ) vykonal 23. a 24. júna neohlásenú inšpekciu vo firmách pôsobiacich v sektore technických, medicinálnych a špeciálnych plynov. Informovala o tom hovorkyňa PMÚ SR Adriana Oľšavská.


Dôvodom inšpekcie bolo podozrenie z možnej účasti podnikateľov pôsobiacich v tomto sektore na príprave dohody obmedzujúcej hospodársku súťaž, uzatvorení takejto dohody alebo napomáhaní jej realizácii.

"Keďže by mohlo ísť o horizontálnu dohodu medzi priamymi konkurentmi, ktorá patrí medzi najzávažnejšie porušenia súťažných pravidiel a považuje sa za ťažký kartel, v prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 percent z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie," uviedla Oľšavská.

Dodala, že skutočnosť, že úrad uskutočnil inšpekciu, neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá. V tejto fáze úrad neposkytuje bližšie informácie o prešetrovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po zrekonštruovanej ozubnicovej trati budú v Tatrách v roku 2021 jazdiť nové hybridné jednotky ZSSK
<< predchádzajúci článok
Milan Lučanský končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR."Nezmierim sa s politizáciou polície, preto ako prezident končím"

Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody - diskusné fórum čitateľov