Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2020

Putin môže byť teoreticky nakazený, podal si ruku s pozitívne testovaným primárom nemocniceV Rusku sa koronavírusom nakazil už aj primár moskovskej nemocnice, ktorá je v ruskej metropole hlavným nemocničným zariadením pre pacientov s koronavírusom. Denis Procenko, primár moskovskej 40. nemocnice, ...Zdieľať
virus_outbreak_russia_27781 1ad3d9dde69c47d385f31573162f7207 676x451 31.3.2020  - V Rusku sa koronavírusom nakazil už aj primár moskovskej nemocnice, ktorá je v ruskej metropole hlavným nemocničným zariadením pre pacientov s koronavírusom. Denis Procenko, primár moskovskej 40. nemocnice, známej aj ako Kommunarka, v utorok oznámil, že jeho test bol pozitívny.


Ruské médiá v tejto súvislosti skloňujú najmä to, že s primárom sa počas svojej minulotýždňovej návštevy Kommunarky stretol aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý by tak teoreticky mohol byť tiež nakazený.

Putin si dokonca s Procenkom aj v čase prísnych bezpečnostných opatrení podával ruky, čo mnohí ruskí občania kritizovali na sociálnych sieťach. Počas následnej prehliadky nemocnice už mal na sebe ochranný plášť a rúško.

Kremeľ na otázku, či sa teraz po Procenkovom oznámení dá Putin otestovať, zatiaľ nereagoval.

V Rusku sa zatiaľ nákaza novým koronavírusom potvrdila u vyše 2 300 ľudí, na ochorenie COVID-19 zomrelo už sedemnásť osôb. Celosvetovo je potvrdených prípadov už vyše 800-tisíc, úmrtí je už takmer 40-tisíc.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin môže byť teoreticky nakazený, podal si ruku s pozitívne testovaným primárom nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko prišlo o 19 sudcov, najviac odišlo z Krajského súdu v Košiciach
<< predchádzajúci článok
Slováci budú môcť zaplatiť dane až po pandémii, odložia sa aj niektoré exekúcie

Putin môže byť teoreticky nakazený, podal si ruku s pozitívne testovaným primárom nemocnice - diskusné fórum čitateľov