Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Prezidentské voľby 2019

13. februára 2019

R. Mistrík: Debaty o odstúpení považujem z mojej strany za ukončenéNa archívnej snímke Robert Mistrík.Zdieľať
Na archívnej snímke Robert Mistrík. Foto: TASR - Dušan Hein
 
Bratislava 13. februára  - Prezidentský kandidát Robert Mistrík považuje debaty o odstúpení pred voľbami za ukončené. Reaguje tak na posledné dva prieskumy verejnej mienky, podľa ktorých by sa dostal do druhého kola. Rozhodnutie Zuzany Čaputovej bojovať ďalej a nevzdať sa v prospech neho komentovať nechcel.


"Objavili sa dva nové prieskumy, podľa ktorých by som sa dostal do druhého kola. Dokonca som jediný, kto má reálne šance poraziť v druhom kole Štefana Harabina aj Maroša Šefčoviča," povedal Mistrík.
 
Zároveň tvrdí, že základné garde týchto volieb sa nezmenilo. "O mesiac sa rozhodne, či prezidentom bude nominant Smeru-SD, Mečiarov človek, alebo prezident vyznávajúci hodnoty slušnosti, rozumu a širokého politického stredu. Som odhodlaný zabojovať o charakter štátu, chcem poraziť predĺženú ruku Roberta Fica a Mečiarovho človeka," avizoval.

Mistrík je však sklamaný, že Harabinovi preferencie stúpajú. "Je to riziko pre demokraticky zmýšľajúcich voličov," myslí si.

Líder OĽaNO Igor Matovič v stredu povedal, že Čaputová by mala z prezidentského súboja odstúpiť. Odvolával sa na výsledky prieskumu agentúry Focus. Ten si dalo urobiť hnutie. Matovič volá po zodpovednom postoji kandidátov. Čaputová v stredu oznámila, že nateraz z boja neodstupuje.

OĽaNO namodelovalo viaceré situácie. Podľa výsledkov by demokratický kandidát vyhral v prípade, že by ním bol Robert Mistrík a stretol by sa v druhom kole s Marošom Šefčovičom. Ak by sa Šefčovič stretol s Čaputovou, kandidátka by prehrala. "Bol som za to, aby pani Čaputová dostala priestor, ale toto sú reálne výsledky a treba sa realite postaviť zoči-voči. Šefčovič by porazil Čaputovú, ale Mistrík má na to, aby porazil Šefčoviča," uviedol Matovič na tlačovej konferencii.

V prvom kole prezidentských volieb by podľa spomínaného prieskumu vyhral Maroš Šefčovič so ziskom 20,1 percenta hlasov opýtaných, druhý by bol Robert Mistrík so 17,1 percentami a tretia by skončila Zuzana Čaputová, ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných. Do druhého kola by postúpili Šefčovič s Mistríkom.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PRVÉ KOLO PREZIDENTSKÝCH VOLIEB BY VYHRAL M. ŠEFČOVIČ (12. 2. 2019)
 Profil prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Bélu Bugára (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Mariana Kotlebu (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Eduarda Chmelára (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Štefana Harabina (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Martina Daňa (1. 2. 2019)
 Profil prezidentského kandidáta Róberta Šveca (1. 2. 2019)nasledujúci článok >>
KLINGERKA má právoplatné stavebné povolenie
<< predchádzajúci článok
Handlovčan ohrozoval čašníčku nožom a žiadal od nej peniaze

R. Mistrík: Debaty o odstúpení považujem z mojej strany za ukončené - diskusné fórum čitateľov