Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

Rusi verbujú do vojny na Ukrajine Afričanov z Rwandy, Konga či Burundi, tvrdia BritiRusko sa pokúša naverbovať do svojej armády Afričanov, ktorých potom plánuje nasadiť v bojoch proti Ukrajine. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo ...Zdieľať
ap_week_in_pictures_europe_and_africa_54205 cffd7a12735040e3a7a6005ec1a3238d 676x451 11.6.2024 (SITA.sk) - Rusko sa pokúša naverbovať do svojej armády Afričanov, ktorých potom plánuje nasadiť v bojoch proti Ukrajine. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.


Podľa Britov sú ruské snahy znakom toho, že v Rusku sa nachádza nedostatok väzňov, ktorých by mohli zmobilizovať do armády. Práve túto kategóriu občanov predtým Moskva používala pri mobilizácii, aby zmiernila nespokojnosť verejnosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Britská spravodajská služba tvrdí, že Rusko zintenzívňuje svoje pokusy o nábor občanov z viacerých afrických krajín vrátane Rwandy, Burundi, Konga a Ugandy na boj proti Ukrajine, pričom sľubuje mesačné odmeny vo výške dvetisíc až 2 200 dolárov a perspektívu získať ruské občianstvo.

Analytici Spojeného kráľovstva naznačujú, že táto kampaň odráža snahy Ruska aktívne nahradiť značné personálne straty a podporiť útočné akcie na viacerých frontoch naraz.

„Keďže v Rusku pravdepodobne dosiahli obmedzený počet odsúdených, Rusko pravdepodobne rozšíri svoj nábor na globálny juh, aby sa vyhlo ďalšej mobilizácii v samotnom Rusku. Okrem toho, že je nepopulárna pre prezidenta Putina a ruskú vládu, predchádzajúca mobilizácia pre vojnu mala za následok rekordný nedostatok pracovných síl a exodus kvalifikovaných pracovníkov, ako sú lekári a IT odborníci,“ konštatujú Briti.Zdroj: SITA.sk - Rusi verbujú do vojny na Ukrajine Afričanov z Rwandy, Konga či Burundi, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festivalová kolekcia WE ARE ONE SOUND: Oslávte slobodu a radosť letných dní s Answear.LAB
<< predchádzajúci článok
Rusi verbujú do vojny na Ukrajine Afričanov z Rwandy, Konga či Burundi, tvrdia Briti