Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. mája 2022

Ruského gymnastu Kuliaka potrestali za dres s písmenom „Z“, dostal ročný dištancRuského gymnastu Ivana Kuliaka potrestali ročným zákazom činnosti po tom, ako na marcovom podujatí Svetového pohára v katarskej Dauhe prišiel na stupne víťazov v drese, na ktorom bolo vyobrazené písmeno "Z" - ...Zdieľať
kuliak 676x418 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruského gymnastu Ivana Kuliaka potrestali ročným zákazom činnosti po tom, ako na marcovom podujatí Svetového pohára v katarskej Dauhe prišiel na stupne víťazov v drese, na ktorom bolo vyobrazené písmeno "Z" - národný vojnový symbol. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Musí vrátiť medailu


Kuliak skončil na bradlách tretí, pričom na pódiu sa dokonca stretol s víťazným Ukrajincom Iľjom Kovtunom. Teraz navyše musí vrátiť medailu zo spomenutého podujatia, má však právo odvolať sa voči verdiktu do 21 dní.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPísmeno "Z" sa stalo symbolickým v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu. Ruskí vojaci ho majú namaľované na tankoch a iných vojenských strojoch, pričom na znak podpory Putinovmu režimu ho v Rusku nosievajú i viacerí tamojší politici.


Zákaz účasti na podujatiach


Incident vyšetrovala Medzinárodná gymnastická federácia (FIG) a Kuliaka za porušenie jej pravidiel neskôr potrestala Nadácia pre etiku (GEF), ktorá sa zaoberá disciplinárnymi prípadmi a dohliada na čistotu výkonov v športovej gymnastike.

Dvadsaťročný Kuliak sa počas najbližších 12 mesiacov nesmie zúčastniť na žiadnom podujatí organizovanom FIG a pridruženými členskými federáciami. Bude musieť vrátiť odmenu za účasť v Katare i zaplatiť trovy konania, dohromady vo výške 2-tisíc švajčiarskych frankov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruského gymnastu Kuliaka potrestali za dres s písmenom „Z“, dostal ročný dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MS v hokeji 2022: Slovensko prehralo so Švajčiarskom 3:5
<< predchádzajúci článok
Studenič na MS v hokeji 2022 nepríde, Slovensko už má na súpiske aj Kollára