Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2024

Rusko zaútočilo raketami na čiernomorský prístav Pivdennyj, potvrdil prezident ZelenskyjRuské sily zaútočili v piatok popoludní na čiernomorský prístav Pivdennyj na juhu Ukrajiny. Raketami zasiahli prístavné zariadenia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na mimoriadnom zasadnutí RadyZdieľať
russia_ukraine_war_britain_98538 676x451 19.4.2024 (SITA.sk) - Ruské sily zaútočili v piatok popoludní na čiernomorský prístav Pivdennyj na juhu Ukrajiny. Raketami zasiahli prístavné zariadenia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na mimoriadnom zasadnutí Rady NATO-Ukrajina v Bruseli to potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Dnes ráno boli naše mestá Dnipro, Kryvyj Rih a Synelnykove zasiahnuté ruskými raketovými útokmi. V Dnipre bola zničená obyčajná obytná budova a ľudia zostali uväznení pod troskami. Poškodená bola železničná a autobusová stanica... Toto je len jedno ráno v jednom meste, napriek tomu ruskí teroristi útočia na našu krajinu denne a každú noc v rôznych mestách a komunitách,“ uviedol Zelenskyj.

Dodal, že mestá ako Charkov, Odesa, Sumy, Černihiv, Mykolajiv, Cherson či Dnipro „nemajú spoľahlivú obranu proti ruským teroristom“. „Práve v čase, keď som sa pripravoval na tento rozhovor, zasiahli námorný prístav Pivdennyj. Niekoľko rakiet zasiahlo prístavné zariadenia, a to nielen ukrajinské, ale aj singapurské,“ dodal ukrajinský líder.


Vojenská správa Odeskej oblasti predtým informovala, že ruské sily zaútočili v piatok popoludní raketami na Odeskú oblasť a spôsobili škody na prístavnej infraštruktúre.


Zdroj: SITA.sk - Rusko zaútočilo raketami na čiernomorský prístav Pivdennyj, potvrdil prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči sa chystajú dať dole lešenie z Burzy v Kodani, v budove sa stále nachádzajú malé ohniská a tony trosiek
<< predchádzajúci článok
Bývalý ruský magnát Vardanjan, ktorý kedysi viedol Náhorný Karabach, drží vo väzení protestnú hladovku (video)