Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

05. novembra 2012

Sedem zdravých dôvodov, prečo si užiť sexSex nemusí byť len príjemným spestrením vášho života. Táto aktivita veľmi pozitívne vplýva na ľudské zdravie a to hlavne ak ju vykonávate s milovanou osobou. Zdravotné benefity sexu skúmali aj ...Zdieľať
sex BRATISLAVA 5. novembra  – Sex nemusí byť len príjemným spestrením vášho života. Táto aktivita veľmi pozitívne vplýva na ľudské zdravie a to hlavne ak ju vykonávate s milovanou osobou. Zdravotné benefity sexu skúmali aj vedci a výsledky ich štúdií dali ľudstvu ďalšie dôvody, prečo si sex užiť.1. Sex sa postará o zdravie vášho srdca

Tak ako každá iná fyzická aktivita, aj sex je pre vaše srdce veľmi zdravý. Nielenže vám pomôže udržať sa vo forme, niekoľko štúdií dokonca dokázalo, že riziko úmrtia na ochorenia srdca klesá s frekvenciou orgazmu. Sexu sa nemusíte vzdávať ani po infarkte. Stačí sa s lekárom poradiť o tom, akú námahu si môžete dovoliť a jeho pokyny dodržiavať. Vďaka sexu sa však budete cítiť mladšie, zdravšie a plní energie.


2. Sex zníži vašu bolesť

Už len pohľad na milovaného partnera dokáže zľahčiť bolesti. Dokázala to jedna zaujímavá štúdia. Keď anestéziológovia ukazovali ľuďom fotografie ich partnerov a atraktívnych cudzích ľudí, zistili, že pohľad na milovaných zvýšil ich prah bolesti. Ak vás niečo bolí, nemusíte sa sexu vyhýbať, práve naopak. Nezabudnite sa počas toho poriadne zadívať na svojho partnera. Ďalšia štúdia zas dokázala, že pravidelný orgazmus zoslabuje menštruačné bolesti.


3. Vďaka sexu menej stresu

Zdravý sex má rovnaký vplyv na redukovanie stresu ako sladkosti. Vedci sa domnievajú, že pri sexe sa aktivujú tie časti mozgu, ktoré sú zodpovedné za radosť a pôžitok. To isté u mnohých nastane, keď si dajú napríklad čokoládovú tyčinku. No na rozdiel od nej sa zo sexu nepriberá a efekt znižovania hladiny stresových hormónov trvá dlhšie.


4. Sex ochráni pred rakovinou

Viaceré výskumy naznačujú, že riziko vzniku rakoviny prostaty klesá s pravidelným orgazmom a stimuláciou semenníkov. Hoci tento zdravotný benefit sexu si vyžaduje viac skúmania, aby ho mohli vedci definitívne potvrdiť, načo čakať a riskovať. Začnite s prevenciou rakoviny prostaty čím skôr.


5. Po sexe sa lepšie spí

Výskumníci zatiaľ neprišli na to, prečo je to tak, ale je to fakt. Po sexe sa naozaj lepšie spí. Tento spánok je zdravý a ľudia sa po ňom prebúdzajú veľmi svieži. Ak máte teda problém so spánkom, často sa v noci budíte a ráno sa cítite úplne nevyspatí a dolámaní, vyskúšajte večerný sex.


6. Sex vás dobre naladí

Určite pre vás nie je prekvapujúce, že človek je po sexe pozitívne naladený. Hormóny, ktoré sa v tele vylučujú pri milovaní, výrazne ovplyvňujú náladu i celkovú psychickú pohodu. Až 70 percent mužov priznáva, že po rannom sexe s partnerkou majú celý deň lepšiu náladu. Orgazmus zvyšuje aj hladinu oxytocínu, a práve tento hormón spôsobuje pocit náklonnosti, dôvery a súladu, dokonca v jeho právomoci treba hľadať aj náš stupeň empatie a pochopenie pre naše okolie.


7. Žiarivá pokožka po sexe

Ak sa po sexe pozriete do zrkadla a zdá sa vám, že vyzeráte akosi lepšie, nie je to len z blaženého oparu vo vašej hlave. Kombinácia redukcie stresu, lepšej nálady a rýchleho prúdenia krvi pod vašou pokožkou vás naozaj rozžiari. Podľa viacerých odborníkov sex dokonca spomaľuje prejavy starnutia.

Čitajte články o zdraví NA FACEBOOKU!!!

Zdroj: www.everydayhealth.com, www.tvtip.sk

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako sa doma pohodlne zbaviť bolesti hrdla (31. 10. 2012)
 Zdravie mužov a krásu žien pomôže udržať tekvica (29. 10. 2012)
 Čo robiť, aby ste zabránili vzniku cukrovky (23. 10. 2012)
 Ako si doma pomôcť, keď vás ničí nervozita (22. 10. 2012)
 Ako mať silné kosti, keď nejete mliečne výrobky (19. 10. 2012)
 Nápoje, ktoré ničia vaše telo (16. 10. 2012)
 Prečo je brokolica kráľovná medzi zeleninou (15. 10. 2012)
 Spúšťače stresu, ktoré útočia nepozorovane (12. 10. 2012)
 Niekoľko vecí, ktoré ste netušili o bylinkách (10. 10. 2012)
 Ako mať opäť mlado vyzerajúce ruky (2. 10. 2012)nasledujúci článok >>
Exšéfa Novy Železného vypočuli pre BMG Invest, veľa zabudol
<< predchádzajúci článok
Fasády domov v trendových farbách