Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2024

Šimečka odsúdil útok na Fica a vyzval na politické zmierenie. Vy ste šokovaný? Skočila mu Tabák do reči (video)Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka v stredu v parlamente vyjadril poľutovanie nad postrelením premiéraZdieľať
michal simecka 1 676x450 15.5.2024 (SITA.sk) - Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka v stredu v parlamente vyjadril poľutovanie nad postrelením premiéra Roberta Fica (Smer-SD).


Som šokovaný tým, čo sa stalo,“ povedal Šimečka. Do prejavu mu však „skočila“ nezaradená poslankyňa Romana Tabák.

Dnešným dňom sa mení politická situácia. Šokovaný? Vy ste šokovaný?“ pýtala sa ho Tabák a následne odišla. Šimečka ďalej uviedol, že ide o útok nielen na Roberta Fica, ale aj na slovenskú demokraciu a jej princípy.
 

Za naše hnutie môžem povedať, že ostro odsudzujeme akékoľvek násilie. A vzhľadom aj na tieto udalosti prerušujeme akúkoľvek politickú aktivitu. Vyzývam všetkých na zdržanlivosť,“ pokračoval Šimečka. Je podľa neho čas na politické zmierenie.

Nie je čas na eskaláciu útokov a bičovanie vášní. Prajem pánovi premiérovi, Robertovi Ficovi čo najskoršie uzdravenie,“ uzavrel Šimečka.


Zdroj: SITA.sk - Šimečka odsúdil útok na Fica a vyzval na politické zmierenie. Vy ste šokovaný? Skočila mu Tabák do reči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Premiéra Fica postrelili v Handlovej, parlament prerušil schôdzu. Údajného útočníka na Roberta Fica zadržali. (15. 5. 2024)
 Smer len tvrdo pomenúva fakty a v krajine sú vážnejšie problémy ako psychický stav prezidentky, tvrdí Fico (10. 5. 2023)
 Fico označil Čaputovú za americkú agentku a vraj dostala jasný pokyn z ambasády (video) (28. 6. 2022)
 Koaličný politici reagujú na výsledok hlasovania o vzatí Fica do väzby (4. 5. 2022)
 Bittó Cigániková kritizuje Tabák a Hatrákovú za podržanie Fica. Zemanová sa pýta, či má ešte koalícia zmysel (4. 5. 2022)
 Účasť 150 poslancov. To skorumpovaného zločinca stálo veľmi veľa, hovorí Matovič o nesúhlase s väzbou pre Fica (4. 5. 2022)
 POSLANCI NEDALI SÚHLAS SO VZATÍM R. FICA DO VÄZBY. CHÝBALI DVA HLASY (4. 5. 2022)
 Pellegrini: Rokujeme o tom, či vydáme Fica spráchnivenému systému spravodlivosti (3. 5. 2022)
 Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic (29. 4. 2022)
 Pred parlamentom demonštrujú stovky ľudí, obvinenému Ficovi prišli vyjadriť podporu (video) (28. 4. 2022)nasledujúci článok >>
Násilie nemá v našej spoločnosti miesto, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku vyzýva na dôkladné vyšetrenie streľby na premiéra Fica
<< predchádzajúci článok
Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor Terechov