Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Šipoš: Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o Kaliňákovi je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisleRozhodnutie Najvyššieho súdu SR o exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi o prepustení z väzby je dôkazom toho, že súdy ...Zdieľať
michal sipos 676x518 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi o prepustení z väzby je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle, nie na objednávku, ako to bolo zvykom za čias vlád Smeru - sociálnej demokracie (Smer-SD). Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš. V tlačovej správe o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.


„Najvyšší súd skonštatoval, že trestné stíhanie Roberta Kaliňáka je dôvodné vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu. Trestné stíhanie Kaliňáka pokračuje a je naďalej obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,“ skonštatoval Šipoš.

Exministra vnútra Kaliňáka zadržali v stredu 20. apríla pri akcii Súmrak. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež z ohrozenia daňového tajomstva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šipoš: Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o Kaliňákovi je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA obvinila mladého Slováka z terorizmu a extrémizmu, vystupoval na internete pod prezývkou
<< predchádzajúci článok
Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru