Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. septembra 2021

Slovenské kajakárky získali bronz na majstrovstvách sveta v Čunove, zlato si vybojovali BritkySlovensko vybojovalo medailu hneď v prvej súťaži na majstrovstvách sveta v slalome a šprinte na divokej vode v bratislavskom Čunove. Je bronzová a postarala sa o ňu hliadka kajakárok v 3x K1 v zloženíZdieľať
dukatova 1 676x456 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko vybojovalo medailu hneď v prvej súťaži na majstrovstvách sveta v slalome a šprinte na divokej vode v bratislavskom Čunove. Je bronzová a postarala sa o ňu hliadka kajakárok v 3x K1 v zložení Eliška Mintálová, Jana Dukátová a Soňa Stanovská.


V konkurencii deviatich tímov Slovenky zaostali o 6,46 s za víťazným družstvom Veľkej Británie. Striebro berú Češky, ktoré mali v cieli o jednu sekundu a jednu stotinu lepší čas ako Slovenky. Slovinky na štvrtom mieste zasa dosiahli o 51 stotín horší výsledný čas ako trio Sloveniek.

Nevyhli sa dvom chybám


Slovenské reprezentantky sa na trati s osemnástimi bránkami predstavili ako piate v poradí ešte pred najväčšími favoritkami. Nevyhli sa dvom chybám na tretej a desiatej bránke a pripísali si tam po dve trestné sekundy. Aj tak im v cieli patrila priebežná prvá pozícia, z ktorej ich neskôr odsunuli Češky a Britky.

Víťazné trio Veľkej Británie pádlovalo v zložení Kimberley Woodsová, Fiona Pennieová a Mallory Franklinová. Bronz v súťaži hliadok má veľkú cenu aj pre Janu Dukátovú, ktorá sa na MS v Čunove lúči s dlhoročnou úspešnou kariérou.

Zbierku medailí môžu zlepšiť


Pohľad do historických štatistík vraví, že Slovensko si vo svojom parádnom športovom odvetví - vodnom slalome - vybojovalo medailu s poradovým číslom 61 na majstrovstvách sveta. Aktualizovaná slovenská bilancia má podobu: 25 zlatých - 18 strieborných - 18 bronzových medailí.

Túto zbierku môžu slovenskí vodní slalomári výrazne vylepšiť ešte počas stredy, keďže v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove sú na programe súťaže hliadok aj v zostávajúcich troch tímových súťažiach - 3x K1 muži, 3x C1 muži a 3x C1 ženy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské kajakárky získali bronz na majstrovstvách sveta v Čunove, zlato si vybojovali Britky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyklista Svrček podpísal kontrakt s najlepším tímom sveta, od budúcej sezóny si bude obliekať dres Deceuninck – Quick Step
<< predchádzajúci článok
Futbalisti Interu inkasovali po možnom faule na Škriniara, predviedli obrat s Fiorentinou a sú na čele tabuľky (video)

Slovenské kajakárky získali bronz na majstrovstvách sveta v Čunove, zlato si vybojovali Britky - diskusné fórum čitateľov