Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2021

Slovensko čaká pri ďalšom lockdowne rast nezamestnanosti, pracovníci gastra či cestovného ruchu by mali už teraz konaťAk tretia vlna pandémie koronavírusu prinesie opätovnýZdieľať
virus_outbreak restaurants_36001 ec4ecc2a13d14096b8e45d31ec2d6c12 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ak tretia vlna pandémie koronavírusu prinesie opätovný lockdown a prijatie výrazných protipandemických opatrení, personálna agentúra Grafton predpokladá na Slovensku na jeseň opätovný rast nezamestnanosti.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


V prípade zhoršovania situácie budú najviac ohrozené sektory služieb, gastro priemyslu, hotelierstva a cestovného ruchu. Grafton preto odporúča zamestnanom z týchto oblastí, aby konali a pomohli tak predísť strate zamestnania.

Prechodné obdobie vykryť brigádou


„Mali by sa snažiť zvýšiť či rozšíriť si svoju kvalifikáciu, prípadne pracovať na kariérnom rozvoji v inej oblasti. Vhodné je poobzerať sa po práci v segmentoch, ktoré budú pandémiou zasiahnuté menej. Prípadne môžu vykryť prechodné obdobie brigádou alebo registráciou na Úrade práce,“ uviedla Division Manager personálnej agentúry Grafton Renáta Zalubel. Najmenej zasiahnuté boli pritom sektory informačných technológií a potravinárstva.

Koronavírus podľa Graftonu zásadne ovplyvnil to, ako dnes pracujeme. Veľa zamestnávateľov prešlo na prácu z domu a ich zamestnanci zostali pracovať na home office aj po uvoľnení protipandemických opatrení. Zmenilo sa aj vnímanie hodnoty benefitov zamestnancami.

Najdôležitejšia je bezpečnosť


„Dnes je pre nich najdôležitejšia bezpečnosť v práci, istota a dlhodobá udržateľnosť pracovného miesta, ako aj odolnosť zamestnávateľa voči externým faktorom či work-life balance,“ priblížila Zalubel.

Personálna agentúra Grafton Slovakia vznikla v roku 2004 a v súčasnosti pôsobí v Bratislave, Nitre, Košiciach, Prešove a Žiline. Je súčasťou Gi Group. Klientom a uchádzačom o prácu ponúka portfólio služieb v oblasti náboru, dočasného pridelenia zamestnancov a talent manažmentu či rôznorodých HR riešení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko čaká pri ďalšom lockdowne rast nezamestnanosti, pracovníci gastra či cestovného ruchu by mali už teraz konať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci sa oveľa menej obávajú koronavírusu, prehovoriť k očkovaniu by ich mohli obľúbení politici
<< predchádzajúci článok
Dôležitý doplnok, ktorý sa o váš mobil postará za akýchkoľvek podmienok

Slovensko čaká pri ďalšom lockdowne rast nezamestnanosti, pracovníci gastra či cestovného ruchu by mali už teraz konať - diskusné fórum čitateľov