Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2012

Som väzeň ako Tymošenková, hnevá sa David Rath


Tagy: David Rath

Bývalý hajtman Stredočeského kraja a poslanec českého parlamentu David Rath, ktorého v pondelok protikorupčná jednotka prichytila so sedemmiliónovou hotovosťou, sa považuje za politického väzňa. ...Zdieľať
david rath PRAHA 17. mája (WEBNOVINY) - Bývalý hajtman Stredočeského kraja a poslanec českého parlamentu David Rath, ktorého v pondelok protikorupčná jednotka prichytila so sedemmiliónovou hotovosťou, sa považuje za politického väzňa.


Podľa vlastných slov sa stal obeťou policajnej pasce a jeho zadržanie má politický podtext.

Informáciu zverejnil český spravodajský portál ct24.cz s odvolaním sa na vyhlásenie Rathovho advokáta Adama Černého.

Zadržaný český poslanec celú udalosť prirovnáva k prípadu ukrajinskej expremiérky Julije Tymošenkovej.

"Sledovanie mohlo poslúžiť k získaniu informácií pre vhodné pripravenie pasce na moju osobu, čo sa aj stalo," uviedol David Rath vo svojom štvrtkovom vyhlásení a pokračoval: "Vidím v tom politické jadro kauzy. Na základe politického impulzu je použité nejaké oznámenie k začatiu rozsiahlej akcie proti bezúhonným osobám."

Krajský súd v Ústí nad Labem vo štvrtok uvalil väzbu na bývalého hajtmana a ďalších sedem spoluobvinených osôb. Pre agentúru Mediafax to potvrdila štátna zástupkyňa Lenka Bradáčová s tým, že všetci obvinení sa nachádzajú v niekoľkých väzniciach, aby sa nemohli vzájomne dohovárať.

Prominentný politik všetky obvinenia odmieta.

„Na návšteve som dostal zabalenú škatuľu s vínom. Následne ma prekvapilo policajné komando a k môjmu úžasu boli v škatuli namiesto fliaš vína peniaze,“ tvrdí Rath. Bývalý hajtman, exminister zdravotníctva a člen ČSSD si je pritom vedomý toho, že je to „bizarná historka“, ktorá znie veľmi neuveriteľne. „Život niekedy neuveriteľný skutočne je,“ uviedol. Celá záležitosť v ňom budí dojem „dobre pripravenej a uskutočnenej spoločenskej popravy politika“. Dodal tiež, že je pripravený rezignovať.

Ratha zadržali v pondelok večer a polícia ho následne v utorok obvinila z prijatia úplatku. Polícia v jeho dome navyše našla aj ďalších 30 miliónov českých korún, ktoré boli ukryté v podlahe.

Celková čiastka určená na úplatky za zmanipulovanú rekonštrukciu zámku v Buštěhradě mala podľa polície dosiahnuť sumu 24 miliónov korún, informoval o tom český portál Aktuálně.cz.

Tagy: David Rath
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Český poslanec Rath tvrdí, že o miliónovom úplatku nevedel (16. 5. 2012)
 Český poslanec Rath skrýval v podlahe 30 miliónov (16. 5. 2012)
 Česi uzatvárajú stávky, koľko miliónov ešte nájdu u Ratha (16. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Summer UniversITy 2012
<< predchádzajúci článok
Česi sú najbližší spojenci Izraelu, zaznelo z úst Netanjahua