Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

28. septembra 2019

Spevák Štefan Štec pripravuje turné, hosťami budú I. Tásler a P. BičNa snímke tanečník, spevák ľudových piesní, choreograf a umelecký vedúci Folklórneho súboru Hornád, redaktor rusínskeho národnostného vysielania RTVS v Košiciach Štefan Štec.Zdieľať
Na snímke tanečník, spevák ľudových piesní, choreograf a umelecký vedúci Folklórneho súboru Hornád, redaktor rusínskeho národnostného vysielania RTVS v Košiciach Štefan Štec. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 28. septembra (TASR) - Obľúbený propagátor rusínskych tradícií a ľudových piesní Štefan Štec pripravuje turné. Rusínske ľudovky zaspieva v novom šate, ktorý im dali takí hudobníci ako Eddie Stevens z Veľkej Británie či Ľubica Čekovská. Štefan bude spievať v sprievode svojej kapely Fajta, ako hostia vystúpia Peter Bič Project, Ivan Tásler, kapela Hrdza alebo speváčky Margetky zo Šumiaca. Turné začína 6. novembra v Košiciach, ďalšími mestami budú Bratislava (9. 11.), Prešov (16. 11.), Zvolen (24. 11.) a Snina (7. 12.). TASR o tom informovala PR manažérka Eva Sládková.


Volajú ho aj rusínskym Karlom Gottom, no Štefan Štec už dokázal, že je absolútny originál. „Piesne som vybral, samozrejme, rusínske, ale siahol som aj po piesňach spoza hraníc Slovenska, ktoré sú zaujímavé melodikou a obsahom. Skúšame nové prístupy k spracovaniu tradičnej piesne, takže sa chystajú nové aranžmány so špičkovými hudobníkmi. Pripravili sme niečo v spolupráci s hudobným producentom Eddiem Stevensom z Veľkej Británie, s Ľubicou Čekovskou, Petrom Bičom a v neposlednom rade s Dominikom Maniakom z mojej kapely Fajta. No a ďalšou novinkou je, že som niektoré piesne textoval ja, takže som si vyskúšal aj túto polohu. Na turné však nebudú chýbať ani piesne, ktoré majú ľudia radi, takže bude to pestré a je sa na čo tešiť,“ uviedol pre médiá Štefan Štec.Umelec s nezameniteľným hlasom si na koncerty pozval aj hostí a nebudú iba z folklórnej oblasti. „Zavolal som si hudobníkov, s ktorými v poslednom období spolupracujeme, páči sa nám ich tvorba a jednoducho ich máme radi. Som veľmi rád, že na turné prijali pozvanie kapely Peter Bič Project a Hrdza, ale tiež Ivan Tásler aj speváčky Margetky zo Šumiaca. V každom meste sa predstaví niekto iný, takže každý koncert bude neopakovateľný,“ dodáva Štec. Štefan prerazil vďaka talentovej televíznej relácii a svojím krásnym hlasom a oduševnením sa mu podarilo pre rusínske tradície nadchnúť davy ľudí. Mladého umelca to veľmi teší.

„Vôbec som nečakal, že ľudia budú na moje pesničky takto pozitívne reagovať aj za hranicami nášho regiónu. Po letných koncertoch, ktoré som mal po Slovensku, napríklad v Banskej Bystrici či v Trenčíne sa však ukázalo, že ľudia si naše pesničky dokonca spievajú a naučili sa aj texty, čo je úplne fantastické. A v podstate aj trochu zvláštne, keďže sa snažím vyberať piesne, ktoré sú menej známe a možno aj trochu exotické. V každom prípade mám z toho brutálnu radosť,“ uzavrel spevák.

Štefan Štec zaujal vo folklórnej šou RTVS Zem spieva. Pôsobí ako redaktor národnostného rusínskeho vysielania RTVS v Košiciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Emma Drobná zverejnila skladbu Demons, jej text už mala napísaný dlhšie
<< predchádzajúci článok
Na srdcovo-cievne choroby ročne zomiera na svete 17,9 milióna ľudí

Spevák Štefan Štec pripravuje turné, hosťami budú I. Tásler a P. Bič - diskusné fórum čitateľov