Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2019

Súd s M. Winterkornom vo veci ťažkého podvodu sa posúvaMartin Winterkorn, archívne foto.Zdieľať
Martin Winterkorn, archívne foto. Foto: TASR/AP Photo
Braunschweig 12. októbra (TASR) - Ani polroka po vznesení žaloby proti bývalému šéfovi Volkswagenu Martinovi Winterkornovi a ďalším štyrom popredným manažérom vo veci emisného škandálu nie je jasný začiatok súdneho procesu.


Krajinský súd v Braunschweigu okrem iného preveruje, či nebude potrebné vyžiadať si znalecký posudok. Ako pre agentúru DPA povedala hovorkyňa súdu, predbežný proces je stále otvorený, zatiaľ však nie je možné odhadnúť, ako dlho ešte potrvá.

Už v septembri sa ukázalo, že začiatok súdneho procesu sa môže posunúť. Zo zasvätených kruhov zaznelo, že sudcovia chcú objasniť niektoré body obžaloby, napríklad otázku znaleckého posudku o množstve vozidiel VW, ktorých sa dotýka emisný škandál.

Pozorovatelia doteraz počítali s tým, že proces s Winterkornom a ďalšími manažérmi by sa mohol začať v prvom kvartáli 2020. Súd však najprv musí prijať obžalobu, ktorá bola vznesená v polovici apríla tohto roka. Týka sa obvinenia z ťažkého podvodu a porušenia zákona o hospodárskej súťaži. Hospodárska komora pozostávajúca z troch sudcov preveruje, či existuje dostatočné podozrenie z trestného činu.

Proti Winterkornovi bola vznesená aj obžaloba z trhovej manipulácie. Žaloba sa dotýka aj súčasného šéfa koncernu Herberta Diessa a predsedu dozornej rady Hansa Dietera Pötscha.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Streľbe v klube v New Yorku si vyžiadala niekoľko ľudských životov
<< predchádzajúci článok
Ničnetušiaceho Francúza si pomýlili s podozrivým z päťnásobnej vraždy

Súd s M. Winterkornom vo veci ťažkého podvodu sa posúva - diskusné fórum čitateľov