Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. apríla 2024

Sudca Kliment sa v júni postaví pred Najvyšší správny súd, disciplinárny senát sa bude zaoberať jeho incidentom na parkoviskuNajvyšší správny súd SR vytýčil na 4. júna disciplinárne pojednávanie vo veci sudcu najvyššieho súdu SR Juraja ...Zdieľať
gettyimages 1403076965 scaled e1693222116181 676x459 9.4.2024 (SITA.sk) - Najvyšší správny súd SR vytýčil na 4. júna disciplinárne pojednávanie vo veci sudcu najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.


Sudcovská rada Najvyššieho súdu SR totiž ešte v novembri minulého roku prijala uznesenie, že spoločne s predsedom NS SR Jánom Šikutom podajú spoločný návrh na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi Jurajovi Klimentovi. Dôvodom je incident na parkovisku Kancelárie Najvyššieho súdu SR na Panónskej ulici v Bratislave.

Incident sa odohral v októbri


Sudcovia NS SR Juraj Kliment a Peter Paluda sa podľa medializovaných informácii dostali do konfliktu 17. októbra 2023. Podľa kamerového záznamu Juraj Kliment zastal so svojím autom pred autom Petra Paludu.

Paluda následne Klimentovi nacúval do auta. Obaja potom vystúpili z auta a Juraj Kliment chytil Petra Paludu za golier.

Pod paľbou kritiky


Kliment je dlhodobo terčom kritiky predsedu vlády Roberta Fica a viacerých stíhaných osôb v medializovaných trestných kauzách. Fico v tejto súvislosti požaduje, aby ho zbavili funkcie sudcu.

Dôvodom majú byť podľa neho arbitrárne, teda svojvoľné rozhodnutia alebo to, že Kliment rozhodoval ako nezákonný sudca. Podľa šéfa najvyššieho súdu, jeho sudcovskej rady alebo opozičných politikov sú Ficove vyjadrenia zasahovaním do nezávislosti súdnej moci.


Zdroj: SITA.sk - Sudca Kliment sa v júni postaví pred Najvyšší správny súd, disciplinárny senát sa bude zaoberať jeho incidentom na parkovisku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev
<< predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová začína s prvou sériou rozlúčkových ciest, ide do Berlína a potom sa presunie do Bruselu