Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júla 2007

Thajská kráľovná oslávi 110. výročie vzťahov s RuskomThajská kráľovná Sirikit pricestovala na desaťdňovú štátnu návštevu Ruska pri príležitosti 110. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami. Kráľovnú pozval na návštevu ...Zdieľať

MOSKVA 2. júla (WEBNOVINY) - Thajská kráľovná Sirikit pricestovala na desaťdňovú štátnu návštevu Ruska pri príležitosti 110. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami. Kráľovnú pozval na návštevu ruský prezident Vladimir Putin, ktorý vo štvrtok na jej počesť usporiada slávnostnú recepciu.

Putin, ktorý v pondelok v USA rokoval so svojím americkým partnerom Georgeom W. Bushom, podľa tlačovej agentúry ITAR-TASS v odkaze pre kráľovnú uviedol, že verí, že jej návšteva "pomôže dlhodobo obohatiť rusko-thajské vzťahy." Kráľovná zavítala do Ruska štyri roky po štátnej návšteve ruského prezidenta Putina v Thajsku.

Thajsko je štvrtým najdôležitejším obchodným partnerom Ruska v juhovýchodnej Ázii, pričom ich bilaterálna obchodná bilancia dosahuje 1,8 miliárd dolárov, uviedol štátny tajomník ruského ministerstva zahraničných vecí Alexander Losjukov pre agentúru ITAR-TASS. Vyhlásil, že prioritou bilaterálnych vzťahov medzi oboma krajinami je využitie Thajska ako regionálneho strediska pre skladovanie a distribúciu ropy a zemného plynu z rozsiahleho náleziska Sachalin na východe Ruska.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin navrhol rozšírenie európskeho protiraketového systému
<< predchádzajúci článok
Bush a Putin obnovujú priateľské vzťahy