Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. januára 2022

Tragédia na Rely Dakar, o život prišiel člen francúzskeho tímu PH SpotZáverečný súťažný deň na motoristickej púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii priniesol aj jednu tragickú nehodu. Vo veku 20 rokov totiž prišiel o život ...Zdieľať
saudi_dakar_rally_70262 90a53a3ed9ee4103b71b6ed3d489beb1 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Záverečný súťažný deň na motoristickej púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii priniesol aj jednu tragickú nehodu. Vo veku 20 rokov totiž prišiel o život francúzsky mechanik Quentin Lavalée z tímu PH Spot.


Jeho asistenčné vozidlo malo počas presunu do Džiddy kolíziu s nákladným vozidlom, ktoré nebolo súčasťou prestížneho motoristického podujatia. Tragédiu potvrdila miestna polícia aj organizátori Rely Dakar vyhlásením na sociálnych sieťach.

Viac šťastia mal druhý pasažier vo vozidle Belgičan Maxime Frére, ktorého s pomliaždeninami hrudníka a v oblasti brušnej dutiny transportovali do nemocnice v Džidde. Lavallée s Frérem sa starali o vozidlo Francúza Rudyho Jacquota, ktorý štartoval v kategórii Classic.

Rely Dakar si od svojho vzniku v roku 1979 vyžiadala niekoľko desiatok obetí, pričom len medzi jazdcami oficiálne údaje hovoria o 31 obetiach. Tou ostatnou bol vlani francúzsky motocyklista Pierre Cherpin.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tragédia na Rely Dakar, o život prišiel člen francúzskeho tímu PH Spot © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Messi nenastúpi za PSG v zápase Ligue 1 proti Brestu, stále sa zotavuje z koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Slovákov na ME mrzia chyby v súboji proti Nórom. Litovčanov chcú v sobotu zdolať a pôjde im o veľa

Tragédia na Rely Dakar, o život prišiel člen francúzskeho tímu PH Spot - diskusné fórum čitateľov