Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. septembra 2023

Úmrtie veliteľa ruskej Čiernomorskej flotily je plné dohadov, mal sa objaviť na konferencii so ŠojguomUkrajinské sily „objasňujú“ informácie o veliteľovi ruskej Čiernomorskej flotily Viktorovi Sokolovovi, o ktorého smrti informovali v pondelok. Rusko totiž v utorok zverejnilo video, ktoré, zdá sa, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_19684 676x451 26.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily „objasňujú“ informácie o veliteľovi ruskej Čiernomorskej flotily Viktorovi Sokolovovi, o ktorého smrti informovali v pondelok.


Rusko totiž v utorok zverejnilo video, ktoré, zdá sa, ukazuje Sokolova na konferencii s ministrom obrany Sergejom Šojguom a ďalšími predstaviteľmi ruskej armády.

Mnohých ešte neidentifikovali


Informuje o tom spravodajský portál CNN, pričom upozorňuje, že nemôže potvrdiť, či muž na videu je Sokolov, kedy sa konferencia uskutočnila alebo kde ju nakrútili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Dostupné zdroje tvrdia, že medzi mŕtvymi je aj veliteľ Čiernomorskej flotily. Mnohí ešte neboli identifikovaní pre fragmentáciu úlomkov tiel,“ uviedli ukrajinské špeciálne sily.

Umerov smrť Sokolova nepotvrdil


Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov úmrtie Sokolova pre CNN v utorok nepotvrdil ani nevyvrátil.

„Je na našich dočasne okupovaných územiach... nemal by tam byť vôbec. Takže ak je mŕtvy, je to dobrá správa pre všetkých o tom, že pokračujeme v deokupácii nášho územia,“ vyjadril sa.

Sokolov údajne zomrel počas piatkového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli na okupovanom Kryme. Hovorca Kremľa sa v utorok odmietol vyjadriť na margo ukrajinských tvrdení, že Sokolova zabili.


Zdroj: SITA.sk - Úmrtie veliteľa ruskej Čiernomorskej flotily je plné dohadov, mal sa objaviť na konferencii so Šojguom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum voľby 2023: Voľby by v septembri vyhral Smer-SD, nasledujú PS a Hlas-SD
<< predchádzajúci článok
Lavrov si zobral na mušku Fínsko, podľa šéfa ruskej diplomacie sa pridalo k protiruskému projektu USA