Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

28. augusta 2019

Úspešný hudobný skladateľ Jonathan Goldstein s rodinou neprežili pád lietadla v AlpáchNehodu lietadla vo Švajčiarsku neprežili britský hudobný skladateľ Jonathan Goldstein, saxofonistka Hannah Marcinowicz a ich sedemmesačná dcéra Saskia. Lietadlo sa zrútilo v nedeľu v ...Zdieľať
havaria lietadlo 676x380 28.8.2019 (Webnoviny.sk) - Nehodu lietadla vo Švajčiarsku neprežili britský hudobný skladateľ Jonathan Goldstein, saxofonistka Hannah Marcinowicz a ich sedemmesačná dcéra Saskia. Lietadlo sa zrútilo v nedeľu v Alpách.


Goldstein viedol spoločnosť, ktorá sa zameriavala na produkciu hudby pre televízne reklamy, komponoval však aj pre divadlo a iné televízne projekty. Jeho lietadlo vzlietlo v nedeľu ráno na západe Švajčiarska a mierilo do Talianska, no pri hranici spadlo.

Hovorca rodiny uviedol, že ich smrť trojice veľmi zasiahla. "Veľmi sme ich milovali. Boli spolu takí šťastní. Budú nám veľmi chýbať," dodal. Švajčiarske úrady v súčasnosti vyšetrujú príčinu nehody.

Jonathan Goldstein


... začínal ako hudobný riaditeľ v Royal Shakespeare Company a britskom Národnom divadle. Okrem iného ho napríklad nominovali na Ivor Novello Award. V roku 2013 vydal debutový album Cyclorama.

Hannah Marcinowicz


... si zase zahrala s telesami ako London Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra, BBC Concert Orchestra alebo Royal Philharmonic Orchestra.
Zdroj: Webnoviny.sk - Úspešný hudobný skladateľ Jonathan Goldstein s rodinou neprežili pád lietadla v Alpách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Tolstoys uvádza hudobný projekt Botanika Klasika
<< predchádzajúci článok
Nesmrteľný Johann Wolfgang Goethe sa narodil pred 270 rokmi

Úspešný hudobný skladateľ Jonathan Goldstein s rodinou neprežili pád lietadla v Alpách - diskusné fórum čitateľov