Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

26. júla 2020

ÚVZ SR: Väčšina nakazených zo soboty sú kontakty potvrdených prípadovV sobotu pribudlo na Slovensku 38 prípadov nákazy novým koronavírusom.Zdieľať
ÚVZ SR: Väčšina nakazených zo soboty sú kontakty potvrdených prípadov

Vo väčšine prípadov ochorenia COVID-19, ktoré nahlásili za sobotu (25. 7.), ide o úzke kontakty s už potvrdenými prípadmi ochorenia. V niektorých prípadoch sa epidemiologické vyšetrenie ešte uskutočňuje. Najväčší počet nahlásených potvrdených prípadov zaznamenali regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove a Prievidzi. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti.


V prípade RÚVZ so sídlom v Prievidzi ide o výsledky testov z viacerých dní, aktívne dohľadané prípady sú v epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými prípadmi ochorenia. Obdobne je to aj v prípade RÚVZ so sídlom v Prešove, kde je väčšina prípadov v okresoch Prešov a Sabinov dohľadanými úzkymi kontaktmi už potvrdených prípadov ochorenia. V niektorých prípadoch stále pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

"Miestna lokalita, v ktorej sa po ostatné dni uskutočnilo početnejšie testovanie na ochorenie COVID-19, odhalila tri potvrdené prípady, zvyšné výsledky testov boli negatívne. Oblasť je izolovaná, monitorovaná a zabezpečená," konštatuje ÚVZ SR. Podotýka, že RÚVZ so sídlom v Prešove spolupracuje pri zabezpečovaní protiepidemických opatrení so samosprávou a všetkými zainteresovanými subjektmi.Úrad verejného zdravotníctva zároveň ubezpečuje, že regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR naďalej aktívne a dôsledne dohľadávajú úzke kontakty pozitívnych osôb, ktorým nariaďujú domácu izoláciu a zabezpečujú testovanie na ochorenie COVID-19. Úrad opätovne apeluje na zodpovedné správanie a rešpektovanie aktuálne platných opatrení. Pripomína hygienické pravidlá, ako je dôkladné umývanie rúk, sociálny odstup od cudzích osôb, respiračná hygiena či nosenie rúšok v interiéroch, v preplnených priestoroch, vo verejnej hromadnej doprave, na miestach s vyššou koncentráciou ľudí.

V sobotu pribudlo na Slovensku 38 prípadov nákazy novým koronavírusom. Najviac ich pribudlo v Prešovskom kraji, a to 21. Nasleduje Bratislavský kraj s ôsmimi novými prípadmi a Trenčiansky kraj, kde zaevidovali sedem nových prípadov. Dva nové prípady pribudli v Košickom kraji.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Laboratóriá otestovali menej ako tisíc vzoriek, pribudlo 38 nových prípadov (26. 7. 2020)
 Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží (26. 7. 2020)
 Koronavírus: Vo štvrtok potvrdili COVID-19 ďalším 29 pacientom, najviac na západe (24. 7. 2020)
 Zasadne pandemická komisia, bude riešiť plán v prípade druhej vlny koronavírusu (24. 7. 2020)
 V Bratislave stúpol počet nakazených, koronavírus sem priniesli aj z Chorvátska (24. 7. 2020)
 Švédi tvrdia, že imunita proti koronavírusu môže trvať dlhšie, ohlásili dobré správy (23. 7. 2020)
 Koronavírus: V stredu pribudlo na Slovensku 31 nových prípadov ochorenia COVID-19. Spravilo sa 2251 testov. (23. 7. 2020)
 Na Slovensku zomrel pacient nakazený koronavírusom (22. 7. 2020)
 Trump verí, že vakcína proti koronavírusu je na dosah. USA si už objednali 100 miliónov dávok (22. 7. 2020)
 Koronavírus: Po utorku máme 37 nových pacientov s COVID-19, stúpol aj počet vyliečených (22. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Neprimerane rýchla jazda sa motorkárovi nevyplatila, polícia ho nachytala v dobe zákazu šoférovania
<< predchádzajúci článok
Mladík jazdil autom zo strany na stranu, polícii sa priznal k užívaniu drog

ÚVZ SR: Väčšina nakazených zo soboty sú kontakty potvrdených prípadov - diskusné fórum čitateľov