Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

29. júna 2008

V Bratislave sa v sobotu konala svetová premiéra filmu BathoryEšte predtým, než si svoju slávnostnú premiéru odbila dlho očakávaná snímka Bathory na festivale v českých Karlových Varoch, si mohlo tento historický veľkofilm pozrieť zopár vyvolených na jej svetovej premiére v sobotu večer v bratislavskom AuparkuZdieľať
Ešte predtým, než si svoju slávnostnú premiéru odbila dlho očakávaná snímka Bathory na festivale v českých Karlových Varoch, si mohlo tento historický veľkofilm pozrieť zopár vyvolených na jej svetovej premiére v sobotu večer v bratislavskom Auparku. Práve priestory kina Palace Cinemas na pravom brehu Dunaja boli dejiskom udalosti, ktorá sa u nás na Slovensku len tak ľahko nevidí, keďže naša krajina určite nepatrí k štátom chrliacim jeden film za druhým.

Premiéra snímky režiséra Juraja Jakubiska sa konala pod záštitou troch najvyšších ústavných činiteľov v čele s prezidentom Ivanom Gašparovičom. Na prezentácií príbehu o čachtickej grófke boli v našom hlavnom meste okrem nich prítomní aj takmer všetci hlavní protagonisti s výnimkou predstaviteľky samotnej Bátoryčky - britskej herečky Anny Friel. Tá sa s prítomnými divákmi spojila len na diaľku, keďže je pracovne zaneprázdnená účinkovaním vo filme spoločnosti Universal Pictures s názvom Land of the Lost.

Po zhliadnutí snímky, ktorá sa stala najdrahším filmom aký bol kedy nakrútený v strednej Európe, sa pozvaní hostia presunuli do hotelu Bôrik, kde svoje dojmy rozoberali na afterpárty. Široká slovenská verejnosť si bude môcť Bathory vychutnať od 10. júla 2008, teda už o necelé dva týždne.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Juraj Jakubisko pracuje na slovenskom dabingu Bathory (5. 5. 2008)
 Historický film Bathory má stanovenú premiéru (21. 4. 2008)
 Bathory do konkurzu nepôjde, Jakubiskovci vyhrali (30. 1. 2008)
 Katka Knechtová sa premenila na krvavú Báthoryčku (2. 12. 2007)
 Za krádež filmu Bathory dostali producenti podmienečné tresty (27. 11. 2007)
 Historický veľkofilm Bathory uvedú na jeseň (21. 2. 2007)
 J. Jakubisko vymenil Báthoryčku (8. 3. 2006)
 Báthoryčka na Liptove (16. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Gény majú podiel na volebnej účasti, tvrdia vedci
<< predchádzajúci článok
Za fotku s Madonou z Triptychu zadarmo do múzea