Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2021

V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajúMenšie nákladné lietadlo spoločnosti Rimbun Air sa v stredu zrútilo v ťažko prístupnej zalesnenej oblasti najvýchodnejšej indonézskej provincie Papua. Stroj Twin Otter 300 prevážajúci stavebný materiál ...Zdieľať
indonesia_plane_18552 f0e72a7f58d94a87bfd752af4b756178 676x451 15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Menšie nákladné lietadlo spoločnosti Rimbun Air sa v stredu zrútilo v ťažko prístupnej zalesnenej oblasti najvýchodnejšej indonézskej provincie Papua. Stroj Twin Otter 300 prevážajúci stavebný materiál stratil kontakt s dispečingom približne 50 minút po vzlietnutí.


Ministerstvo dopravy vo vyhlásení uviedlo, že na palube stroja boli dvaja piloti a technik, no zatiaľ ich nenašli. Podľa záchranárov boli v čase štartu lietadla priaznivé poveternostné podmienky. Na mieste, kde sa lietadlo zrútilo, však bolo zamračené.

Indonéziu, rozľahlé súostrovie s približne 270 miliónmi obyvateľov, v ostatných rokoch sužujú dopravné nehody, vrátane leteckých nešťastí a potopení trajektov.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budúcnosť Poľska je v EÚ a nehrozí žiadny polexit, vicepremiér Kaczynski však chce zachovať suverenitu krajiny
<< predchádzajúci článok
Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel otec prezidentky Zuzany Čaputovej

V Indonézii našli vrak havarovaného nákladného lietadla, po posádke stále pátrajú - diskusné fórum čitateľov