Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. septembra 2018

V novembri vyjde album s nezverejnenými skladbami Chrisa CornellaNové skladby z dielne zosnulého amerického rockového hudobníka Chrisa Cornella uzrú svetlo sveta v novembri, keď vyjde jeho prierezová antológia, ktorú zostavila jeho manželka ...Zdieľať
Chris Cornell. Foto: TASR/AP
Seattle 22. septembra (TASR) - Nové skladby z dielne zosnulého amerického rockového hudobníka Chrisa Cornella uzrú svetlo sveta v novembri, keď vyjde jeho prierezová antológia, ktorú zostavila jeho manželka Vicky.


Avizovaný album vyjde viac než rok po samovražde tohto bývalého frontmana skupín Soundgarden a Audioslave. Dosiaľ nezverejnený hudobný materiál pochádza z archívov zosnulého speváka, informovala v piatok stanica Sky News.

Album vyjde v dvoch verziách - ako jedno CD i ako štvordiskový boxet. Obe však budú obsahovať 11 nových skladieb z jeho sólovej tvorby, ako aj z obdobia, keď vystupoval so zmienenými dvoma hudobnými formáciami.

Cornell - rodák zo Seattlu - spáchal vlani v máji samovraždu v hotelovej izbe v Detroite krátko po tom, ako odohral koncert so Soundgardenom. Hudobník trpel celý život depresiami a závislosťou. Nový album vyjde 16. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
T. Pauhofová: Všetci túžime iba po jednom - byť šťastní
<< predchádzajúci článok
Držiteľom ocenenia Mercury Prize sa stala skupina Wolf Alice

V novembri vyjde album s nezverejnenými skladbami Chrisa Cornella - diskusné fórum čitateľov