Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

V snahe zachrániť uväznených baníkov pripravujú tretí vrtZáchranári, ktorí sa snažia o vyslobodenie šiestich mužov uväznených v bani v americkom štáte Utah, v nedeľu uviedli, že plánujú tretí vrt v snahe zistiť, kde sa baníci nachádzajú. Bob ...Zdieľať

HUNTINGTON 13. augusta (WEBNOVINY) - Záchranári, ktorí sa snažia o vyslobodenie šiestich mužov uväznených v bani v americkom štáte Utah, v nedeľu uviedli, že plánujú tretí vrt v snahe zistiť, kde sa baníci nachádzajú. Bob Murray, šéf firmy Murray Energy, ktorá je spoluvlastníkom bane, povedal, že nový vrt bude smerovať do oblasti, do ktorej sa baníci mohli presunúť preto, že na mieste, kde boli pôvodne, nebol dobrý vzduch. Predpokladá sa, že v čase závalu boli baníci vo vzdialenosti približne 5,5 kilometra od vchodu do bane. Záchranári hneď neodhadli, ako dlho bude tretí vrt trvať. Okrem uskutočňovania vertikálnych vrtov, ktorými do bane vháňajú vzduch, sa záchranári snažia k uväzneným mužom dostať horizontálne a odstraňujú sutinu zo zavalenej chodby.

Baníci sú pod zemou uväznení už od pondelka. Na ich záchranu nasadili stovky ľudí. Hoci sa s baníkmi doteraz nepodarilo nadviazať kontakt, šéf úradu pre banskú bezpečnosť Richard Stickler nestráca nádej na ich záchranu. "Náš názor je taký, že vždy musíme mať nádej. Náš postoj je taký, že dúfame a modlíme sa. Bolo by strašnou chybou vzdať sa nádeje, kým nemáte istotu," povedal Stickler.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomanovej rezort urobil previerku 9 kancelárií za vyše milión
<< predchádzajúci článok
Trojka skončila prvé kolo vyjednávaní o Kosove bez pokroku

V snahe zachrániť uväznených baníkov pripravujú tretí vrt - diskusné fórum čitateľov