Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2019

Valné zhromaždenie OSN odsúdilo USA za ekonomické embargo voči KubeValné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (VZ OSN) schválilo vo štvrtok drvivou väčšinou hlasov už po 28. raz rezolúciu odsudzujúcu Spojené štáty za ekonomické ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 7. novembra (TASR) - Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (VZ OSN) schválilo vo štvrtok drvivou väčšinou hlasov už po 28. raz rezolúciu odsudzujúcu Spojené štáty za ekonomické embargo, ktoré na Kubu uvalili v 60. rokoch 20. storočia. Informovala o tom agentúra AP.


Rezolúciu schválilo 187 zo 193 členských štátov. Proti sa vyslovili len Izrael, Brazília a Spojené štáty, zatiaľ čo hlasovania sa zdržali Ukrajina a Kolumbia.

Rovnakú vlaňajšiu rezolúciu, vyzývajúcu USA na ukončenie embarga, podporilo 189 štátov a dva sa vyslovili proti, pričom nikto sa hlasovania nezdržal.

Rezolúcie VZ OSN nie sú právne záväzné a sú nevynútiteľné, no odrážajú názory medzinárodného spoločenstva, ktoré takýmito uzneseniami každoročne dáva USA najavo ich izolovanosť v otázke embarga voči Kube, konštatuje AP.

Spojené štáty uvalili ekonomické embargo na Kubu v roku 1960 v reakcii na revolúciu vedenú Fidelom Castrom a s ňou spojené znárodnenie nehnuteľností patriacich americkým spoločnostiam i občanom. O dva roky neskôr USA embargo rozšírili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pompeo sa po rokoch vrátil do Malého Berlína
<< predchádzajúci článok
Francúzska polícia zlikvidovala utečenecké tábory na predmestí Paríža

Valné zhromaždenie OSN odsúdilo USA za ekonomické embargo voči Kube - diskusné fórum čitateľov