Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

28. októbra 2018

Video: Čínskej súkromnej rakete sa nepodarilo dostať sa na obežnú dráhu ZemeČínskej súkromnej spoločnosti Landscape sa nepodaril prvý pokus vyslať raketu so satelitom na obežnú dráhu Zeme. Spoločnosť vypustila stroj ZQ-1 v sobotu a podľa jej stanoviska, prvý a ...Zdieľať
raketa 1 676x385 PEKING 28. októbra  - Čínskej súkromnej spoločnosti Landscape sa nepodaril prvý pokus vyslať raketu so satelitom na obežnú dráhu Zeme.


Spoločnosť vypustila stroj ZQ-1 v sobotu a podľa jej stanoviska, prvý a druhý stupeň fungoval bez problémov. Komplikácie však nastali s tretím stupňom rakety.

"Oddelenie krytu bolo normálne, ale potom sa niečo abnormálne stalo po druhom stupni," uviedla Landscape na sociálnej sieti Weibo bez ďalších podrobností.

ZQ-1 je dlhá 19 metrov a je prvou trojstupňovou raketou, ktorú v Číne zostrojila súkromná spoločnosť. Podľa čínskych médií raketa niesla satelit televízie CCTV.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Čínskej súkromnej rakete sa nepodarilo dostať sa na obežnú dráhu Zeme © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborníci vo Veľkej Fatre zbavili ďalšieho medveďa telemetrického obojku, získali cenné dáta
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Na Slovenskom orloji v Starej Bystrici požehnali 7 nových sôch

Video: Čínskej súkromnej rakete sa nepodarilo dostať sa na obežnú dráhu Zeme - diskusné fórum čitateľov