Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

17. septembra 2020

Video: Knechtová predstavuje duet s Ďuricom. Videoklip nakrúcali na zámkuSlovenská speváčka Katarína Knechtová predstavuje duet Takí sme s Adamom Ďuricom.Zdieľať
Knechtová

Pieseň nájdu fanúšikovia a fanúšičky na albume Svety, ktorý vyjde už v októbri. Hudbu k piesni napísala sama speváčka, o text sa postarala Silvia Kaščáková.

„Musím sa priznať, že táto skladba vznikala nejakú chvíľu. Vedela som, že chcem mať na albume duet, takže som sa snažila to vyskladať hudobne aj textovo tak, aby hlasy zneli krásne, dopĺňali sa, a aby pieseň mala tu správnu myšlienku a samozrejme nejakú dynamiku. A v neposlednom rade asi to najdôležitejšie, aby mala emóciu,“ približuje Knechtová.

Ďurica bol jasná voľba

Adam Ďurica bol vraj pre ňu jasnou voľbou. Ako povedala, vedela, že chce pekný mužský hlas, dobrého muzikanta a zároveň niekoho, koho pozná a koho si váži. Počas nahrávania skladby sa s Ďuricom v štúdiu nestretli. Knechtová totiž pracovala v prešovskom štúdiu a on zase v Bratislave.

Dôvodom bol COVID-19 a obmedzený pohyb aj možnosti stretávať sa všeobecne. „Ale v tejto digitálnej dobe nie je nič výnimočné, že muzikanti komunikujú takýmto spôsobom,“ konštatuje rodáčka z Prešova.

Na nahrávke sa podieľalo aj viacero špičkových muzikantov, ktorých Knechtová precízne vyberala. Živé nástroje do piesne nahrali bubeník Dano Šoltís, basgitarista Rasťo Uhrík, gitarista Braňo Kociov a klavirista Adam Kuruc. Produkcie skladby sa ujal Randy Gnepa.

Klip na zámku

Videoklip k novinke nakrútili na zámku v Pezinku pod režisérskou taktovkou Jakuba Gulyása. Ako povedala Knechtová, pre aktuálnu krízu museli veľa lokácií vypustiť. Dodala, že scenár bol výsledkom debát s režisérom a jej predstavy o vizuále.

Vo videoklipe účinkujú iba Adam a Katarína. „Adamov prístup bol profesionálny. Keďže sa mu pieseň páčila a rozhodol sa ísť do toho so všetkým, čo k tomu patri, robil všetko preto, aby som bola spokojná a aby naplnil moje predstavy. Spolupráca bola výborná, som mu vďačná,“ uzatvára speváčka.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnický festival poctivých vín 2020 opäť predstaví originálne vína zo Slovenska i sveta
<< predchádzajúci článok
Pastieri sobov našli na Ľachovských ostrovoch dokonale zachované telo medveďa z doby ľadovej

Video: Knechtová predstavuje duet s Ďuricom. Videoklip nakrúcali na zámku - diskusné fórum čitateľov